Her insanın kendisine çok geç olmadan sorması gereken 6 soru

Bu da, istediğiniz hayata kavuşmanızda en çok faydası olacak liste olsun.

Çok geçmeden kendinize sormanız gereken 6 soru

Yaklaşık 3 yüzyıl kadardır, hayat adını verdiğimiz kolektif tecrübeler bütünü içerisinde, bize asıl lazım olan, zamanı gelip geçmeden, oyundan tam da kopmadan odaklanmamızı gerektiren gerçek sorulardır. Bu soruları önem sıralarına göre 6 soruya indirdik, sizler için sorduk.

 

Ben bu hayatta beni mutlu eden şeyleri mi yapıyorum, beni korkutacak şeyler mi yapıyorum?

Aslında, yetişkinliğe adım atmadan, belki de ciddi kararlar almadan kendinize sormanız gereken en önemli soru da bu. Ancak, bu iki sorunun, birbirinden çok da farklı sorular olmadığını kavramakta fayda var.

 

GASLİGHTİNG NEDİR? Sevdiğiniz kişi sizi duygusal ol... HER ŞEYDEN YORULDUĞUNUZDA BUNU OKUYUN Belirsiz sonuçlara yatırım yapma...

 

Hayatta yalnız kalmayı nasıl başarabilirim?

Aslında bu sorunun, sıradan bir cevabı yok. Bu soruya cevap vermek için, dürüst olmak gerekli önce. Çünkü aslında yalnız olmak önemlidir, çünkü her birimiz bir ölçüye kadar, şu hayatta yalnızız. Aslında yalnız olmamız, zihnimizin güçlenmesinin de bir yolu, entelektüel gelişim göstermemizin de, hayal gücümüzü geliştirmenin de bir yolu.

 

Bunun için harcadığım zamana değer mi?

Zaman, değeri herhangi bir şeyle ölçülemeyecek bir şeydir. Her kalkıştığınız işte de bu soruyu sormak, bunu sorgulamak önemlidir. Hayatta şüphesiz en kıymetli şeylerden biri sevgi, diğeri de zamandır. Daha fazla sevgiyi bulmak bile mümkün olabilir ancak, giden zaman, geri gelmeyecektir.

 

Elimden geleni yapıyor muyum?

Hayatın size zamanla öğrettiği en önemli şeylerden biri de, hayatta her daim çabalamak, uğraşmak gerektiğidir. Bu yüzden elinizden gelenden fazlasını da yapmak, sizi asıl amaca ulaştıracaktır. Ancak, bu 'fazlaca çabalama' hali, hayat boyu hiç bitmeyecektir.

 

STRES YÖNETİMİ NEDİR? Sosyolog ve Holistik Yaşam Danış... HAYATINIZDA YENİ BİR SAYFA AÇMANIN 7 YOLU Cesaretinizi toplayıp hayatınızd...

 

6 ay sonra nerede ve ne yapıyor olacağım?

Geleceği düşünmek ve endişelenmek herkesin kronik problemi. Ama bizler, gelecekle ilgili kaygılanırken, önümüzdeki 50 yılı planlamanın ve planlarımız bozulursa ne olacağın derdine düşmeyi de severiz. Belki de asıl önemli olan, kısa zaman dilimlerini planlayıp o kadarlık zaman için endişe duymaktır. Yoksa hayatın, büyük kararlar için bize sürekli baskı yapması gerçeği, zaten değişmiyor.

 

Olmayı istediğim insan olmayı başardım mı?

İşte bu soruya herkesin vereceği cevap farklı. Belki de bu soru, her gün kendinize sormanız gereken bir soru. Ancak şunu da unutmamak lazım, bir şeyleri değiştirmek için, hiçbir zaman geç değildir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön