Dünyayı dolaşmak

Böyle zorlu bir dünyada iyimser ve açık fikirli olmak ne kadar zor da olsa eğer gerçekten istiyorsanız yapabilecekleriniz var...

Özgürlük kanatlandırır!

Özgür ruhlu insanlar herkes tarafından sevilen ve özenilen bireylerdir. Sonuçta, onlar her zaman çok mutlu ve çevrelerindeki dünyanın keyfini sürüyor gözükürler.


1. Ânı yaşayın

Özgür ruhlu insanlar geçmiş ve gelecekle ilgili çok fazla endişelenmeden ana odaklanabilme becerisine sahiptirler. Mutlu olmak için, yaşanan her gün için şanslı hissetmeleri gerektiğini bilirler. Kulağa klişe gelse de yaşamı keyifle karşılanması gereken bir hediye olarak görürler. Eğer siz de mutlu olmak istiyorsanız yaşadığınız her anın tadını çıkarmaya çalışmalısınız.


2. Başkalarını memnun etmeye çalışmaktan vazgeçin

Özgür ruhlu insanlar bencil değildirler ama başkalarının ne düşündüğünü önemsemezler. Arkadaşlarınızın ve ailenizin fikirlerini görmezden gelemezsiniz ama yaşamınızı bunlara göre şekillendirmemelisiniz. Bu sizin hayatınız, attığınız her adımın onaylanmasına ihtiyacınız yok. Üstelik siz onları sorgulamazken…


3. Açık fikirli ve her şeye hazır olun

Özgür ruhlar açık fikirlidirler. Plan yapmış olsalar bile beklenmedik bir şey gerçekleşip bunu alt üst ettiğinde dünyaları başlarına yıkılmayacaktır. Yeni şeyler denemeyi sevdikleri için hayat onlara farklı sürprizler hazırladığında mutlu bile olacaklardır.


4. Küçük şeyleri büyük problemler haline getirmeyin

Karşınıza çıkan ufak tefek sorunların sizi strese sokmasına izin vermeyin. Otobüsü kaçırsanız ne olur, birazdan yenisi gelecek. Yolda yürürken düşerseniz hoşlandığınız insan sizi gördüğü için utanacağınıza, yaralanmadığınız için mutlu olmayı tercih edin.


5. Bağımsız olun ve başkalarına güvenmeyi bırakın

Özgür ruhlar bağımsızdır çünkü kendi mutlulukları, başarıları ya da verimleri için başkalarına güvenmek istemezler. Kendi hayatlarından sorumlu olduklarını bilir ve ihtiyaçlarını başkalarının karşılamasını istemez ya da beklemezler.


6. Trendlerden ve sosyal düzenlerden kaçının

Özgür ruhlu insanlar modadaki son trendleri takip etmezler. Çok satan kitaplar ya da gişe filmler ile ilgilenmezler. Canları ne istiyorsa onu giyer, izler ve okurlar çünkü ancak canlarının istediğinin kendilerini mutlu edebileceğini bilirler. Uyum sağlamaya çalışmazlar çünkü başkalarının kabulü onları tatmin etmez.


7. Dünyayı keşfedebildiğiniz kadar çok keşfedin

Özgür ruhlu insanlar dünyayı takdir eder ve bu yüzden de hakkında öğrenebilecekleri kadar çok şey öğrenmek isterler. Farklı ülkelere seyahat eder, farklı kültürleri tanımaya çalışırlar. Onlar dünyayı sunduğu tüm farklı yanları ile keşfetmeye doymazlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön