Güneş tutulması bizi nasıl etkileyecek?

Hande Kazanova, bugün yaşanacak güneş tutulmasını ve bizdeki etkilerinin nasıl olacağını anlattı.

Güneş tutulması bizi nasıl etkileyecek?

20 Mart 2015'te, saat 11.36'da Balık burcunda bir tutulma yaşayacağız. Bu tutulma daha çok Kuzey Amerika, Kuzeybatı Asya, Afrika, Antartika ve Kuzey Avrupadan görülecek.

 

Güneş tutulmaları dış enerjiyi ve görüntüyü ifade eder. Kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

 

Tutulmanın değişken burçta olması karmaşık ve karışık durumlar yaratır. Açılarla tetiklenmedikçe konular netlik kazanmayabilir.Yine değişken burçlarda oluşan tutulmalar, grevler, suçlar, din ve eğitimde sorunları hayatımıza taşır. Kıyı ve deniz kazaları, hızlı değişimler, ilaç, uyuşturucu, kargaşa ve bağımlılıkları tetikler.

 

Su elementindeki tutulmalar sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, deniz kazalarını, boğulmaları, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyacak. Yine önemli bir insanın ölmesi, kimyasal, petrol ve yağlarla ilgili konularda sorunları da karşımıza getirebilir.

 

Bu tarihte Balık burcunda oluşan güneş tutulması önemli bir tutulma. Zira Balık burcunun son derecesinde gerçekleşmekte. 29 derece astrolojide kritik bir derecedir ve o burcun bütün olumsuz özelliklerini içinde barındırır. Bu yüzden de balık burcunun olumlu özelliklerinini yanısıra (sezgi, bütünü görme, evrensel sevgi, anlayış, kabullenme vs), olumsuz özelliklerin (aşırı hayalcilik, mantıksızlık, kararsızlık, karmaşıklık, merhametsizlik, yönünü bulamama vs.) de içerecektir.

 

Yine tutulmanın derecesine baktığımızda, tutulmanın görüldüğü veya haritalarında tutulma noktasında gezegenleri olan ve açı yapan ülkelerde isyan, ayaklanma, ihtilal, işkence, zulüm, şiddet, sertlik, insanlık dışı hareketler görülebilir.

 

Bu tutulmayla beraber kaderin cilvesi dediğimiz konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. İnançlar, hayaller, önseziler ve rüyalarımız öne çıkabilir. Balık burcu duygusal yanımıza hitap ettiği için kafa karıştırıcı, altüst edici olaylar yaşamaya meyilli olabiliriz. Güneş tutulmaları başlangıçlarla alakalıdır, bu süreçte yeni durum ve koşulların başlaması adına, bir şeyin tam anlamıyla bitmesi ve vedalaşmak bize zor gelebilir.

 

Kendi içimizde derinlere dalma, meditasyon ve dualar için harika bir zaman dilimi olacağını söylemeliyim. Bu dönemde rüyalarımızı not alalım, önsezilerimizi takip edelim. Bizi ve inancımızı test eden olaylar, korku ve şüphelerimizi doğrulayan adımlar görünen resim olabilir. Yeni arayışlar ortaya çıkabilir, yeni iş çalışmaları, kendi iç dünyamızla uyumlu işler kurtarıcımız olacaktır. Daha fazla dinlememiz ve ruhsal dünyamıza daha fazla yer vermemiz gerektiğine inanabiliriz.

 

Bu tutulma bir ekinoks, gece gündüz eşitliğine denk gelen bir tutulma olduğundan, bu etkiden 25-30 derece arası doğan değişken burçlar, 0-04 derece arası doğan öncü burçlar etkilenmekte.

 

Yani 16-26 mart arası doğanlar, 16-26 haziran arası doğanlar, 18-28 eylül arası doğanlar, 17-27 aralık arasında doğanlar bu tutulmanın etkisini hayatlarında fazlasıyla hissedecekler.

 

Ne olacaksa olacak!

 

Bu süreçte kendimize acımak, kurban psikolojisinde bulunmak, pasif kalmak ve kafamızın karmaşık olması bize zaman kaybettirebilir. Yapamadıklarımız ve kendimizi karşılaştırdıklarımız için kendimizi suçlu hissetmemek bu süreçte çok önemli.

 

Bu psikolojilerden bir an önce sıyrılmalı, her şeyi bizden daha büyük bir iradeye Allah’a teslim etmeli, yapabileceklerimiz için harekete geçmeli ve gelen herşeyin hayrımıza olacağını kabul etmeliyiz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön