Ölmeden önceki 5 pişmanlık

Bugün hayatınızın son günü olsa, sizin keşkeleriniz neler olurdu?

Ölmeden önceki 5 pişmanlık

Bugün son gününüz olduğunu düşünün. En çok neden pişman olurdunuz? Bir hastanede yapılan araştırmada, ölüm döşeğindeki hastaların en çok pişman olduğu konular derlendi. Listede sevişmek ya da bungee jumping yok. İşte en fazla pişmanlık duyulan 5 konu

 

1. Keşke hayatı başkalarına göre değil kendime göre yaşasaydım 

Bu en yaygın pişmanlık konusudur. İnsanlar hayatlarının sona ermek üzere olduğunu düşünüp geriye baktığında pek çok hayalini gerçekleştirmediğini fark eder. Sağlık, pek çok hayalin gerçekleştirilmesi için en önemli konudur ancak bunu kaybedene kadar anlamayız.

 

2. Keşke bu kadar çok çalışmasaydım 

Genellikle erkek hastalar en çok çalışmaktan pişmanlık duyuyor. Çocuklarının gençliğini ya da anne babalarının arkadaşlığını özlüyorlar. Kadınlar arasında bu kadar yaygın olmamasının nedeni, henüz o yıllarda kadınların bu kadar çalışmıyor olması.

 

3. Keşke duygularımı açıklayacak cesaretim olsaydı 

Pek çok insan, diğer insanlarla sorun yaşamamak için duygularını kendine saklar. Sonuç olarak da kendilerini baskılar ve varoluşunu tamamlayamaz. Aslında pek çok hastalık da insanların içlerine attığı duygulardan kaynaklanır.

 

4. Keşke arkadaşlarımla ilişkimi kesmeseydim 

Genellikle arkadaşlığın değeri ileri yaşlarda anlaşılır. İnsanlar kendi hayatlarıyla o kadar meşgul olurlar ki, arkadaşlıklarının ellerinden kayıp gittiğini anlar. Pek çok hasta, arkadaşlarına gereken ilgiyi ve zamanı vermediğinden pişman olur.

 

5. Keşke daha mutlu olmak için kendime izin verseydim 

Bu da çok yaygın bir pişmanlıktır. Pek çoğu, mutluluğun bir seçim olduğunu yaşlılıkta anlar. Eski modellere ve alışkanlıklara sıkışıp kalırlar. Değişim korkusu ile diğer insanları ve kendilerini tekrarlayıp dururlar. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön