Kadınlar dikkatli, erkekler yönetici

Yapılan araştırmaya göre; kadınlar çok daha dikkatli, erkekler ise iyi yönetici...

Kadınlar dikkatli, erkekler yönetici

ABD Ulusal Bilimler Akademisi kadınlarda iki beyin yarımküresi arasında iletişimin, erkeklerde ise yarımkürelerin kendi içerisindeki iletişimin daha fazla olduğunu bildirdi. ‘PNAS Dergisi’ tarafından sonuçları yayınlanan araştırmada, 8-22 yaş arasındaki yaklaşık 1000 kişinin beyninin incelendiği araştırmada beyin yapılarından dolayı erkeklerin algıları daha koordine ederek eyleme dökerken, kadınların analitik ve sezgisel bilgileri daha iyi bir araya getirdiği ifade edildi.

 

Araştırmada erkek beyninde, beyin yarımkürelerinin kendi içindeki iletişiminin daha fazla olduğu, bunun sonucunda her bir alt kategorinin diğer alt kategorilerle birçok bağlantı kurabildiği görüldü.

 

Araştırmacılar kadın beyninde, özellikle iki beyin yarımküresi arasında, daha uzun sinir bağlantıları olduğu sonucuna vardı. Kadınlar kelime ve yüzleri daha iyi fark edebilirken, erkeklerden daha fazla dikkatliler ve daha iyi sosyal anlama yeteneğine sahipler. Buna karşılık erkeklerin mekânsal bilgileri daha iyi kavrarken, hareketlerini daha iyi yönetebildiği açıklandı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön