Rüyada gün doğumu ve gün batımını görmek

Rüyamda müthiş bir kızıl Güneş batışı (ya da doğuşu) vardı, kızıldan mora her renk vardı, müthiş bir at vardı, mor, sonra atların iç içe geçtiği bir kare(sanki tablo gibi) vardı.

Rüyada gün doğumu ve gün batımını görmek

Işık hanım merhaba,

Rüyamda müthiş bir kızıl Güneş batışı (ya da doğuşu) vardı, kızıldan mora her renk vardı, müthiş bir at vardı, mor, sonra atların iç içe geçtiği bir kare(sanki tablo gibi) vardı.

 

Ben üniversitenin yurdundaydim, pencereden gördüm. O kadar müthiş ki, yuvarlak bir kızıllık ici boş daire, gün doğuyordu. Ablam annem ananem teyzem erkek kardeşim varmış, fotoğraf makinesi arıyorum, bulamıyorum, yani kanitlayamiyorum,belki de olması gereken bu, akışına bırakmak, zevk almak. Kardeşim odada, su basmış farkında değil, uyarıyorum, sen temizle diyor. Ben bir kısmını temizliyorum, sonra vazgeçiyorum.

 

Diğerleri uyuyor, bir tek ablama o kareyi gösteriyorum, evet diyor benim gibi heyecan yapmıyor . O sahneyi bir tek ben öyle görüyorum, ya da bana göründü:) Sonra birileri yola tonlarca sebze meyve döküyor, bunlar Üniversiteden çıkan artiklarmis,birazdan inekler gelecek diye korkutuyorlar. Bir tane inek geliyor, hatta o da, at olan sahneye giriyor, biraz yiyor ama o kadar bol ki, hiç öyle sürülerce inek gelmiyor. Ben telaş ediyorum ama hiçbirşeyi olmuyor, benim atlar yine var. Bir karışıklık olmuyor.

 

Bir başka yerde amfide ders var, 2 kişi ders veriyor,insanlar bir başvuru formu doldurmak için acele ediyorlar, ben acele etmeyin vakti var diyorum, Bir başka sahnede yayladayim(çocuklğumun geçtiği bir kasaba), benim hayranlık duyduğum bir iş kadını geliyor, ben ona hazırlık yapıyorum(elimi yıkıyorum,üstümü başımı tertipliyorum), geç kalıyor ama geliyor.Ondan once süslü bir kadın gelmiş, ona bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz ama çok heyecanlanmıyorum. Süslü kadın gösterişli siyah beyaz tuvalet giyinmiş. Ben siyah beyaz Cool, spor şık giyinmişim. Asıl beğendiğim iş kadını geldiğinde heyecanlanıyorum.

 

Işık hanım, bundan sonra, rüyamla ilgili yaşadıklarımı ve hissettiklerimi anlatmak isterim:  Aklımın bir köşesinde, bu sene gözde bir üniversitede ders vermek var. Henüz yeniyim ve ders içeriği hazırlamak için çalışmaya başlamam gerekiyor. 3 saatlik bir ders ile başlayacağım. İleride daha fazla olabilir.  Diğer tarafta, o beğendiğim hanımın şirketi, çok gözde, güzel bir şirket. Onunla , dernek faaliyeti aracılığıyla tanıştım. Şirketinde işe başvurmadım, ama sanki bir iş varmış, ona başvurmalıymışım gibi geliyor. Ya da onunla dernek çalışmalarına devam edeceğiz, ben hazırlık yapacağım.  Orda da yine zamanı var diye hatırlatılıyor gibi geldi. Annemlerle olan sahne ise, onlar geride bıraktığım ve affettiğim kişiler, çok acılar hissetmişler, ancak onları ben affediyorum desem de asıl affı, Allah'tan acılarını dindirmeleri için diliyorum ve Allah'ımın onları affetmeleri için dua ediyorum.

 

Ablam tabii daha hayatının başında, onların yanında ve sanki uyuyor gibi. Gösterdiğim sahneye tepki vermiyor. Erkek kardeşim ise aktif ama inatçı ve itirazcı. Onla aynı evde kalıyoruz. Onun içinde bilinmezlik var, sürekli uyarıyorum ama anlamıyor. Ailece çok kadınlar arasında yetiştiği için ve elbebek olduğu için, kendi kararlarını veremiyor. Yine de erkek olduğu için sürekli diretiyor. Ben onla evleri ayıralım diyorum ama aile ve kardeşimin rızası olmadığı için ve maddi açıdan şimdilik erteliyorum. Allah'a da dua ediyorum, Allah'ım öyle bir şey olsun ki, (hepimiz için hayırlısıysa) ben söylemeden, istemeden evlerimizi ayıralım. O da kendi ayakları üstünde dursun, ben de negatif enerjiyle bölünmeyeyim, kafam rahat olsun.

 

Hayatımda bir de erkek arkadaşım var, ben onun sayesinde, Allah'a zaten içimde varolan yakınlığımı farkettim ama bu rüyada ya da rüyalarımda hiç yer almıyor. Arada sırada, Allah'a soruyorum, Allah'ım onunla ilişkimiz doğru yoda mı? Dua ediyorm, Allah'ım eğer hakkmızda hayırlıysa, ilişkimizi devam ettirelim, Hayırlı olmayacaksa, yine, öyle olsun ki, ben hiç dile getirmeden, ikimiz de üzülmeden, yollarımıza koyulalım. Allah'ım şu ana kadar, herhangibir hayırsızlık görmüyor ki, ilişkimiz devam ediyor. Belki de rüyamda yer almamasının sebebi bu, o zaten akışa uyum sağlıyor, hiçbir kötülüğü ve kötü niyeti yok, o yüzden onu rüyalarımda görmüyorum. Siz daha iyi yorumlarsınız ama benim galiba akışına bırakmam gerekiyor.  Sizinle Tekamül çalışması yapmıştık. Esmaül Hüsna'yı da merak ediyorum. Birkaç kitap siparişi verdim, henüz elime ulaşmadı. Bayramdan sonra ulaşacak. Eylül sonu gibi, tekrar size uğramak istiyorum, Rüyamı gerek görürseniz yayınlayabilirsiniz.

 

Sevgiler,

Fatma Çalışkan

 

Sevgili Rüya Dostu,

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Rüyalarımızda bize kötülük yapan ya da kötüleri görürüz gibi bir durum söz konusu değildir. Rüyalarımızda gördüğümüz sembollerin bize bir şeyleri anlatmak, uyarmak, göstermek, farkındalığımızı yükseltmek gibi işlevleri vardır.

 

Rüyanızdan bu dönemde kararlar aşamasında olduğunuzu görüyoruz. Ama desteğe ihtiyacınız da var. Bir de sürekli kendinizi ifade etme uğraşınızı daha sakinleştirmenizi, duygu ve düşüncelerinizi daha sakin ifade etmenizi öneririm.

 

Ablanız ile ilişkinizde kendinizi daha rahat hissediyor olabilirsiniz. En azından bir açıklama yapacağınız zaman önce onunla paylaşabilirsiniz. Ruhsal olarak da yükselmedesiniz.

 

Daire ve yuvarlak bütünlenmeyi temsil eder.  Yapmak istediğiniz her neler varsa bu konuda desteklendiğinizi söyleyebiliriz.

 

Öncelikle duygularınıza odaklanmalısınız. Ben ne istiyorum, şu anda kendimi nasıl hissediyorum diyerek bir farkındalık çalışması yapabilirsiniz.

 

“Kızgınlığımı ve öfkemi öncelikle kabul ediyorum. Beni gerçekten sevenler duygularımı ifade etmemden memnun olurlar. Onlar beni yargılamaz.” Olumlamasını çalışmanızı öneririm.

 

Sevgi ve Işıkla….

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön