Minibüslerde internet bile olacak!

Minibüslerin rehabilite edilmesi, çağdaş ve konforlu bir hale getirilmesi için çalışma başlatıldı. Artık minibüsler klimalı, alçak tabanlı olacak. Şoförler her istedikleri yerde duramayacak. Araçlar online olarak izlenecek, şoförler tek tip elbise giyecek!

Minibüslerde internet bile olacak!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bahçelievler Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halit Yılmaz, İstanbul’daki minibüslerin 700-800’ünün konforlu, klimalı, internet bağlantılı olmasının planlandığını bildirdi. Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin belirlediği 11 esnaf odasının, minibüslerin modern, çağdaş, konforlu hale getirilmesi için ortak çalışma yaptıklarını açıkladı. DURAK KARARI Esnaf odaları ve Ulaşım Daire Başkanlığı’nın ortak çalışmalarının şekillenmeye başladığını anlatan Yılmaz, “Minibüsler artık kesinlikle alçak tabanlı, klimalı ve konforlu olacak. Artık hiçbir minibüsçü istediği yerde yolcu indirip bindiremeyecek. Genişletme çalışmalarının bitirilmesinin ardından minibüsler de otobüsler gibi İETT duraklarını kullanacak” ifadelerini kullandı.

Şoförlere eğitim!
Minibüslerin ön camında mobil takip cihazlarının olacağını, böylece her aracın kontrol altında tutulacağını, minibüslerin online olarak izleneceğini belirten Yılmaz, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: “Taksi ve minibüslerde çalışacak şoförler eğitime tabi tutulduktan sonra sınava girecek, başarı durumuna göre sertifika alacak. Sertifika alan şoför için dijital kart uygulaması yapılacak. Bu dijital kart olmadan araç çalıştırılamayacak. Mevcut minibüslerin 700-800’ünün konforlu, klimalı, internet bağlantılı ve her türlü telefonun şarj edilebileceği özellikte olması planlanıyor. Bununla birlikte şoförler tek tip elbise giyecek. İstanbul’da bir kısım ticari taksilerde VIP yolcu taşımacılığı yapılacak. Bu çalışmalarla İstanbul’da taşımacılık Avrupa standartlarının üstüne çıkacak.”

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön