Yeni arkadaş kazanmanın yolları!

Bu yaştan sonra nasıl arkadaş edineceğim diyorsanız sizler için oluşturduğumuz kılavuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Yeni arkadaş edinmenin yolları!

Genelde lise ve üniversite çağları bittikten sonra arkadaş edinmek zorlaşır. Yetişkin olduğunuzda da sosyal çevrenizi genişletmek hala önem taşımaktadır. Bu yaştan sonra nasıl arkadaş edineceğim diyorsanız sizler için oluşturduğumuz Kılavuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Dostlukların önemi
Günlük hayatta yapılacaklar listesi arasında boğuşup yeni bir sosyal çevre arayışında, dostluklar daha tatmin edici bir hayat sürmek için yardımcı olur. Günlük rutin hayata kendimizi kaptırmışken arkadaş çevresini genişletmek ve besleyici dostluklara sahip olmak aile eve iş çevresi dışındaki dış dünyaya bağlı kalmanın önemli bir parçasıdır.

Dostluklarımızın kaybettiğimizde kendimizi duygusal destek, farklı bakış açısı, omuza uzanan el, iyi bir dinleyicinin olmadığı bir durumda buluruz.

Yeni arkadaş edinme
İlgi alanlarınız ile ilgili bir kursa ya da etkinliğe katılırsanız arkadaş edinmek kolay olacaktır. Son çıkan kitapları takip etmeyi seviyorsanız kitap kulübüne katılın. Eğer fitness tutkunu iseniz yürüyüş kulübüne ya da spor salonuna yazılırsanız düzenli spor yapanlardan arkadaş edinebilirsiniz. Bir doğasever misiniz? O halde yürüyüş ve tırmanma kulüplerini araştırmanızda yarar var. Arkadaş edinmeden önce size tavsiyemiz arkadaşlıkta aradığınız kriterleri belirleyin ve bu özelliklere sahip olan kişilerin çevrenizde olduğundan emin olun.
 
Sahip olunan çekleri iyi kullanın
Uzun yıllardır tanığınız dostlar hep yanınızdadır ve dostluklarınızı korumanız gerekir. Fakat yeni insanlarla ortak paylaşım yaratmak için daha enerjiye ihtiyacınız vardır. Örneğin spor salonuna katılarak yeni arkadaşınızın diğer insanlarla etkileşimini yakından görebilirsiniz. İlgi alanlarınızla ilgili olarak kursa katıldığınızda ve yeni insanlarla etkileşimde olduğunuzda hayat kalitenizin arttığını göreceksiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön