Sosyal medya kullanımı

Bilgi vermek amacıyla yaratılan sosyal ağlar, artık bir sanat haline geldi. Peki sizin sosyal medyadaki rolünüz nedir?

Nasıl bir sosyal medya kullanıcısısınız?

Yıllar önce, sosyal medya ve telefonlar yokken, arkadaşlarımızın nerede olduğunu tuhaf yollarla öğrenirdik. Son senelerde teknolojinin bize sunduğu tüm imkanlardan sonuna kadar faydalanıyoruz. Sosyal medya sayesinde kimin nerede olduğunu, ne yaptığını kolayca öğrenebiliyoruz. Ne yaptığını bilmediğimiz o kadar az kişi var ki. Durum bildirmek adeta bir görev haline geldi. Asıl özelliği bilgi vermesi amaçlanan bu olay, artık bir sanat haline geldi. Sizin sosyal medyadaki rolünüz nedir?Her dakika paylaşanlar

“Duş yapıyorum”, “Derse giriyorum”, “Televizyon izliyorum”... Bu insanlar her yerde ne durumda olursa olsunlar, her dakikalarını paylaşıyorlar.

Özel anlarını paylaşanlar

Bu tür insanlar gece dışarı bir eğlenceye ya da yemeğe gittiklerinde yanlarında bulunan insanlarla birlikte durumlarını paylaşırlar. Onlar için önemli olan farklılık yaratmaktır.

Hayatının hüzünlü anlarını paylaşanlar

Bu tür insanlar daha çok takipçi olup, sadece kalpleri kırıldığında, erkek arkadaşları tarafında aldatıldıklarında durumlarını paylaşırlar. Genel özellikleri sürekli özlü söz ve onlar için anlam ifade eden şarkı sözlerini paylaşmalarıdır.

İlişkisi olduğunda paylaşanlar

“Erkek arkadaşımı çok seviyorum” gibi yeni çıkmaya başladığı insan hakkında yazan insanlar, sevgilileri ile birlikte geçirdikleri dakikaların resimlerini de çoğu kez paylaşırlar.

Sürekli kötü şey yaşayanlar

Sadece hasta olduklarında, sınavdan kötü aldıklarında veya buna benzer kötü olaylar yaşadıklarında paylaşanların tipik konularıdır.

Politik rant peşinde olanlar

Herhangi bir sosyal ağda, gerek beğeniler gerekse eleştirel mesajlar içeren yazılar paylaşanlar çoğu zaman negatif davranırlar. Bu insanlar hakkındaki fikirleriniz, paylaştıklarını gördükçe zaman içerisinde çok değişebilir.

İşte sıkıldığında paylaşanlar

Genellikle iş yerinde çok sıkıldıklarını, haftasonu planlarının ne olduğunu paylaşan bu insanlar, iş yerindeki arkadaşlarının ağlarında pek bulunmazlar. Çünkü paylaştıklarında muhtemelen iş arkadaşları hakkında dedikodu yapıyorlardır.


Seyahatlerini paylaşanlar

Genellikle yer bildirimlerinde çok aktiflerdir. Bu tür insanları takip etmenin kötü yanı ise siz işinizde ya da okulunuzdayken onlar zaman ve tarih bilmeden sürekli geziyorlardır. Tatillerinde denedikleri ve gördükleri enteresan şeylerin resimlerini de paylaşmayı hiç ihmal etmezler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön