Evde huzurun sırrı: Burcunuza göre mobilya seçimi

Aslanlar varaktan, İkizler turuncudan, Başaklar pastel tonlardan hoşlanıyor… Burcunuzun mobilya tercihleriniz üzerinde etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Evde huzurun sırrı: Burcunuza göre mobilya seçimi

Burçların kişiliklerimiz üzerindeki etkisi artık bilinen bir gerçek. Kimimiz güne burcumuzu okumadan başlamıyoruz kimimiz ise hayatımızda alacağımız önemli kararlar için astrologlara başvuruyoruz. Burçlar üzerimizde öylesine etkili ki burcumuza uygun seçmediğimiz mobilya tercihleri bile ruh halimizi etkileyebiliyor. Bu detay çok bilinmese de astrologlara ve tasarımcılara göre, evde yer alan her bir eşyanın insan psikolojisi üzerinde bir enerjisi ve çekim gücü var. Özellikle yeni evlenecek olan çiftler için yüzlerce model ve renk arasından dekorasyon tercihi yapmak artık o kadar da zor değil.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi: “Güzel bir ev, büyük bir uğraş ve sevgiyle alınan eşyalar, ilk heyecan... Pek çok çift daha ilk yılı bile bitirmeden evindeki mobilyalardan ve dekorasyondan sıkılmaya, değişikliklere gitmeye başlıyor. Her evde gördüğünüz birbirine benzeyen mobilyalar insana kendisini nasıl daha özel ve iyi hissettirebilir ki? Son yıllarda özellikle kadınlar burçlarının özelliklerini bilerek ona göre tercih yapmaya başladı. Burçlarına uygun renk ve tasarım tercihini yapan müşterilerimizden de evlerindeki huzur ve mutluluğun arttığı, her güne daha sakin ve tazelenmiş olarak başladıklarına dair geri dönüşler alıyoruz” dedi.

 

Mobilyada bu sene Oğlak ve Yay burçlarının yılı!

Son dönemlerde avangard ve klasik tarzda mobilyaların, isli aynaların, koyu tonların, maskülen renklerin kullanıldığı modellerin her burç için yükselişte olduğunu, metal, cam, mermer gibi malzemelerin ise son dönemde dikkat çeken ögeler olduğunu belirten Turgay Terzi, bununla birlikte ultra modern tarzda modellere de çokça talep olduğunu sözlerine ekledi.

 

Dünyanın renk otoritesi Pantone’nin belirlediği, mavi tabanlı bir moru ifade eden Ultra Violet rengiyle beraber, 2018 yılının mobilya trendlerinde gösterişli ve metal-mermer aksesuarlarla tamamlanmış siyah, lacivert, kahve ve füme gri renklerin ön planda olacağını belirten Turgay Terzi, özellikle maskülen tonların evlerde hakim olacağını söyledi. Burca göre seçilen mobilyaların ve aksesuarların iç dünyamıza huzur vermede çok önemli etkisinin olduğunu belirten Yaşam Koçu Bahar Yalbır ise konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “İyi enerjinin dolaşması, güzel bir ev, onun sevgiyle dekore edilmesi, ufak detaylara dikkat etmenizle mümkündür. Mobilya seçiminde burcunuzun uğurlu renklerini tercih etmeniz, daha huzurlu bir ortamda olmanızı sağlar.”

 

 

İşte burçların mobilya tercihlerini yaparken dikkat etmesi gereken renkler...

 

Koç: Kırmızı

Boğa: Pastel tonları, uçuk pembe, açık mavi, krem ve kahverengi tonları

İkizler: Gri, mavi, sarı, tutuncu

Yengeç: Beyaz, gri

Aslan: Kırmızı, altın sarısı, kehribar, turuncu

Başak: Mavinin tonları, beyaz, krem, bej

Terazi: Beyaz rengin dışında tüm renklerin mat tonları

Akrep: Koyu kırmızı, bordo, siyah

Yay: Siyah, koyu kahveler, kırmızı, mavinin tonları

Oğlak: Siyah, gri, koyu kahverengi, yeşil, kurşuni renkler

Kova: Metalik renkler, karışık renk ve tonlar

Balık: Beyaz, gümüşi mavi, yeşil

 

 

 

İşte burçların mobilya seçerken dikkat etmesi gereken şeyler...

 

Koç

Yaratıcı ve yenilikleri seven bir burç olarak evlerini özgürce döşesinler. Elementlerinin ateş olmasından dolayı kırmızı onlar için önemli bir renktir. Pastel tonda kullansalar bile kırmızı bir obje onlara iyi gelir. Bazı Koç burçları, duvarda ve halıda bile bu rengi kullanırlar. Eskiye, antikaya düşkün Koç burçları bile modern dekorasyon tarzını mutlaka uygulamak isterler.

 

Boğa

Genelde pastel tonları, uçuk pembe, açık mavi, krem ve kahverengi tonları sever. Romantik bir dekorasyon tercih edebilirler. Mutlaka evlerinde canlı çiçeklere yer versinler. Örneğin; küçük bir mor menekşe veya kırmızı tonlarındaki çiçekleri tercih edebilirler. Mobilya üzerinde değişik yastıklar onları mutlu eder. Peluş ve post, Boğa burçlarının aksesuar seçiminde tercih önceliği olabilir.

 

İkizler

Tasarım deyince öne çıkmayı seven bir burçtur. Asla onları bu zevkten alıkoyamazsınız. Günün modasını takip etmek ve yenilik onları mutlu eder. Gri, mavi ve sarı onların rengidir. Turuncu uğurlu renkleri olduğu için ufak bir objede yer alan turuncu renk dahi, onlara mutluluk kaynağı olabilir.

 

Yengeç

Elementi su olduğu için aşırı canlı renkleri sevmezler. Beyaz, gri gibi renkleri seçerler. Bazı Yengeç burçları yükselen burçlarına göre tercihlerini mavi, mor gibi renklerden de yana kullanabilirler. Onlara tavsiyem turkuaz rengine evlerinde mutlaka yer versinler. Keza gümüş objelere de çünkü bunlar, Yengeç burçlarına huzur verir.

 

Aslan

Gösterişi, lüksü sever. Adeta, ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ sözünü doğrularlar. Kırmızı, altın sarısı, kehribar, turuncu renkleri, Aslanların evinde en öne çıkan renklerdir. Tafta, kadife, varaklı objeler ise vazgeçilmezleridir. Hem klasikte hem de modernde gösterişe kaçabilirler. Aslan burçlarına tavsiyem; bu renklerin yanına daha soft, sakinleştirici etkisi olan renkler kullanmalarıdır. Mumlar, gösterişli aksesuarlar aslanların vazgeçilmezidir.

 

 

Başak

Mavinin tonları, beyaz, krem, bej, en sevdikleri renklerin başında gelmektedir. Bu renkleri, mobilyalarda tercih etmeleri onları rahatlatır. Çünkü detaycı olmaları onları o kadar çok yorar ki, evlerinde huzuru bulmaları, rahatlamaları için pastel tonlara ihtiyaç duyarlar. Tenkit etmeyi severler, eleştiriye hiç gelemezler. Beceriklidirler, kendi fikirleri önemlidir. Başkalarına bırakmazlar. Evlerindeki mobilya seçimi önemlidir. Ufak detaylar bile dikkatlerini çeker.

 

Terazi

Adından da anlaşılacağı üzere dengesizliğe gelemeyen bir burçtur. Beyaz rengin dışında tüm renklerin mat tonları onlara iyi gelir. Sanatsal yönleri ağır basar. Yaratma güçleri çok kuvvetlidir. Basit bir mobilyayı dahi sanat şaheserine döndürebilirler.

 

Akrep

Koyu kırmızı, bordo, siyah onların uğurlu rengidir. Mobilyalarını değiştirmek onlara iyi gelir. Ama fiyat araştırması yaparak bu işe kalkışırlar. Hayatlarında sık sık yolculuk yapan Akrepler, rahat bir ev tercih ederler. Akrep kadını yüksek ve alçak modda ikiye ayrılabilir. Kimisi klasik şatafattan hoşlanır kimisi ise sadelik ve modernlikten.

 

Yay

Siyah, koyu kahveler, kırmızı, mavinin tonları uğurlu renkleridir. Anlaşılmayı, tanınmayı severler. Daldan dala konar gibi gözükürler. Sevdikleri konularda kararlıdırlar. Yastıklar, objeler, deri aksesuarlar ilgilerini çekebilir. Elektronik eşyalardan hoşlanırlar. Mobilyalar da onların kullanımına uygun olmalıdır. Örneğin; televizyonun karşısında bir L koltuk onları mutlu eder.

 

 

Oğlak

Elementi toprak olduğundan siyah, gri, koyu kahverengi, yeşil, kurşuni renkleri tercih edebilir. Uğurlu renkleri deri mobilyalarda, ahşap üzerinde kullanmak onları cezbeder. Seçimlerinde kararlıdırlar. Bir şeyi hayal ederler ve uygulamaya koyarlar. Yastıklar, mumlar ve biraz renkli objeler koyması evlerine hareket getirir.

 

Kova

Elementinin hava olmasından ve ruhunun asi olmasından dolayı dekorasyonda sınır tanımaz. Metalik renkler, karışık renk ve tonlar tercihleridir. Evlerinde ultra modern bir mobilyayı ve son çıkan elektronik eşya grubunu görebilirsiniz.

 

Balık

Hassas Balık burçları, hayallerini mobilyalara yansıtmak isterler. Elementinin su olması beyaz, gümüşi mavi renkleri tercih etmesine nedendir. Uğurlu renkleri arasında yeşil de vardır. Hayal ettikleri gibi evlerini döşeyemezlerse mutsuz olurlar. Denizle ilgili objeler görebilirsiniz. Minimalist, sade, şık mobilya onların tercihleridir. Huzur aradıkları evlerinde, bazı Balıklar dağınık olmayı seçerler. Uğurlu renklerini tercih etmelerini, kendilerini rahat ettirecek köşeler düzenlemelerini tavsiye edebilirim.

 

Hangi burç hangi renk ile güçleniyor?
+12
Koç – Kırmızı: Kırmızı renk Koç burcunun ruhunu yansıtır, enerjisini harekete geçirir. Aktif bir doğası olan, hayata olan istekliliğinin göstergesidir. Görmezden gelinmekten hoşlanmayan Koç burcu için dikkat çeken renk kırmızı doğru tercihtir. Ayrıca Koç burcunun yöneticisi olan Mars’ın Kızıl Gezegen olarak bilinmesi kırmızının Koç üzerinde nasıl etkili olduğunun bir göstergesi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön