Ruhunuzu besleyecek bir dekorasyon​a sahip olmanın ipuçları!

Etrafımızdaki eşyalar ve mobilyaların hepsi bizim için bir anlam ifade eder.

Evimizin iç dizaynı ruhumuzun aynasıdır

Dekorasyon duygusal bir süreçtir de aynı zamanda. Dolayısıyla bu jet hızıyla ilerleyen hayat ve dünya da soluklanıp kendimize gelebileceğimiz bir mekan yaratmak çok önemlidir. Bunun için size bazı ipuçları toparladık:

 

Bir odayla başlayın

Bütün evi aynı anda gözden geçirip dekorasyonunu düzenlemeye kalkmak gözünüzü korkutabilir. Bu nedenle önce bir odaya el atın. Kendinizi sıkıntıya sokmamanız daha önemlidir. Bir defa da bir odayı halledebilecek enerjinizi sarfedin.

 

Yatak odasına girişin

Nereden başlayacağınıza emin değil misiniz? O zaman evin en mahrem ve özel olması gereken odası olan yatak odasından başlamak iyi bir tercih olabilir. Sizi yenilemesi beklenen bu odayı sizi besleyecek duruma getirdiğinizde evin geri kalanı için de gerekli enerjiyi bulabilirsiniz.

 

Mevcut eşyalarınızı değerlendirirken önyargılı olmayın

İşte gerçekten zorlu bir iş. Sahip olduğunuz eşyalardan hangisinin kalıp hangisinin atılacağına karar vermeye çalışırken kendinize çok fazla yüklenmeyin. Yaşamınızın içinde hangilerini kullandığınızı tespit etmeye çalışın. Eğer saklarsanız o eşyanın size nasıl bir enerji vereceğini düşünün. Belki yokluğu size hüzün verebilir ama bu varlığını objektif değerlendirmenizi etkilemesin. Günlük hayatta size neler katacağını düşünün.

 

Kötü ve enerjisiz nesnelerden kurtulun

Pozitif seviyede ilişki kuramayacağınız şeylerden kurtulmak, ruhu olan bir ortam yaratmakta sizi başarıya ulaştırır. İnsanlar bazen gerçekçi olmayan beklenti ve hayallerle bazı eşyalarından vazgeçmek istemezler Bu tip eşyalardan vazgeçmek sizi ileriye taşıyabilir.

 

Soluklanın

Kendinizi unutup harıl harıl uğraşmayın. Bu bir günlük bir iş değil. Kendinize bu süreçte vakit ayırarak rahat olun ve bütün bir evin dekorasyonun haftalar almasının normal olduğunu bilin.

 

Sıradaki oda mutfak olabilir

Arzuladığınız enerji seviyesini yatak odanızda tesis ettikten sonra ikinci durak mutfak olabilir. Midenizi besleyen mekan ruhunuzun beslenmesi içinde önemli yerlerden biridir. İnsanlar farkında olmadan hergün mutfakta saatler geçirip, enerjisini paylaşırlar. Mutfağın sirkülasyonu ve mekanik yeterliliği de önemli bir noktadır.

 

Çalışma odanıza da ruh katın

Belki evinizde ayrı bir çalışma odasına sahip değilsiniz. Yine de ufak tefek işlerinizi yapıp dökümanları vs konuşlandırdığınız bir köşe olabilir. Burayı düzenleyerek işe başlayın. Gereksiz evrak veya malzemeyi atın. Tabi şöyle bir toz almakta da fayda var. Ofiste ve evde karmaşık bir ortam ve düzensizlik dikkatinizi de dağıtarak odaklanmanızı güçleştirecektir. Biraz daha düzenli olmaya çalışın.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön