Feng Shui’ye göre mesleklerin rengi

Feng Shui Akademisi’nden Zeynep Akçay, renkleri meslekler üzerinden tanımlıyor.

Feng Shui’ye göre mesleklerin rengi

Feng Shui’ye göre kullanılan renkler, mekânın chi kalitesini belirler. Sürekli olarak etrafımızı saran renklerle donatılmışızdır. Kişisel olarak bizi olumlu veya olumsuz etkilediği gibi, yaşamımızda her amaca ve işe uygun renklerle bir arada olmak, yaşam kalitemize ve hedeflerimize ulaşmada basamak görevi görürler. Kişisel olarak her bir bireyin elementine, kua’sına, burcuna, doğduğu mevsime göre özel renkleri olduğu gibi, sahip olduğumuz mesleklerin de kendilerine ait elementleri ve renkleri mevcuttur.

 

Feng Shui’de renkler beş elementi ve bagua’daki dokuz pusula yönünü temsil eder. Beş element: ağaç, ateş, toprak, metal, sudur.

 

Meslekler üzerinden renkleri tanımlamak gerekirse örneğin;

 

Nakliye ve taşıma işlemleri, boru tesisatçılığı, oteller, barlar, balıkçılık, kamu hizmetleri, sağlık merkezleri, petrol şirketleri, bilim adamlığı, dedektiflik, eczacılık, hemşire, anestezi, şarapçılık, ihracat-ithalat, otelcilik vb. gibi mesleklerin elementi su, renkleri de mavi ve siyah renklerdir. Beş elementin üretim döngüsünü kullanarak ofislerinizi, şirketlerinizi mavi ve siyah rengin yanında besleyici renk olarak metal renkleri, dore, lame, beyaz kullanılarak şans ve başarı arttırılabilir.

 

Mimarlık, dekoratörlük, radyo-televizyon, sinema, yapı şirketleri, yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk, iç mimarlık, müzisyenlik, gazetecilik, modacılık, cerrah, menajerlik, avukatlık, mobilyacılık, kitabevleri, inşaatçılık, sporcu, halkla ilişkiler, editörlük, sekreterlik, iletişim sektörü ve öğretmenlik meslekleri de ağaç elementi tarafından yönetilir. Renkleri; açık yeşil, koyu yeşil, koyu kahverengidir. Besleyen döngüde mavi ve siyah renkleri vardır.

 

Eğlence sektörü, moda sektörü, tiyatro, kozmetik sektörü, güzellik salonları, göz ve kalp hastaneleri, peyzaj mimarlığı, organizasyon, reklamcılık, borsa, hükümet görevlileri, mağazacılık, doktorluk, tiyatro ve sinema oyunculuğu, moda tasarımcılığı, mankenlik, kuyumculuk, elektrik ve elektronik mühendisliği, diplomat, hakim, başbakan, milletvekili gibi meslek ve sektörlerin elementi ateş, renkleri ise kırmızı başta olmak üzere parlak sarı, turuncu ve pembedir. Bu sektörleri besleyen element ağaç elementi, renkleri de yeşilin tonları ve kahverengidir.

 

Bankacılık başta olmak üzere, pediatrist, emlakçılık, inşaat sektörü, ortopedist, diyetisyen, bahçıvanlık, antikacılık, veteriner, finans kurumları, yöneticiler, deri sektörü, bakıcılık, döviz büroları, otelcilik, sağlık merkezleri, depolar, fırınlar, marketler, tarımcılık, sigortacılık gibi mesleklerin elementi toprak, renkleri de bej, krem, vizon, açık kahverengi, koyu sarı, hardal ve taba renkleridir.

 

Ordu görevlileri, diş doktor ve klinikleri, otomobil sektörü, bilgisayar mühendisleri, makine mühendisliği, teknolojik araç ve gereç sektörü, astronotluk, kuyumculuk, hostesler, pilotlar, bankerler gibi mesleklerin de elementi metal, renkleri de beyaz başta olmak üzere, grinin her tonu, lame ve dorelerdir.


Yazı: Zeynep Akçay / Feng Shui Akademisi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön