Dental SPA nedir?

Dişçi koltuğuna oturmadan diş fobisi yaşayanlar için Dental SPA inovasyonu geliştirildi.

Diş fobisine Dental SPA’lı çözüm

Diş hekimi korkusu çoğu insanın ortak fobisi. Diş korkusu denince akla ilk gelen tedaviler belkide 20’lik dişlerin çekiminde kullanılan cerrahi işlem ve vidalama yöntemiyle yapılan implant tedavisi geliyor. Kişinin dişçi koltuğuna oturmadan bazen saatler bazen de günler öncesinden başlayan tedirginliğini artık en aza indirecek ya da tamamen ortadan kaldıracak bir yöntem geliştirildi. Bu inovasyonun adı Dental SPA. Uygulama, dolgu, kanal tedavisi, 20’lik diş çekimi ya da implant tedavisi gibi işlemler öncesinde endişe yaşayan hastaların mental olarak rahatlamasını sağlıyor.

 

Kişiye özel diş tedavisi

Hospitadent Diş Hastanesi Başhekimi Yiğit Kurt, uygulamanın iki amacının olduğunu söylüyor: “Bu yöntem diş tedavisi yaptırmak isteyen hastanın normal diş kliniğinden farklı olarak, kendisine özel olarak tahsis edilmiş, rahat ve konforlu bir ortamda diş tedavilerini yaparak ‘kişiye özel diş tedavisi’ hizmeti almasını sağlıyor. Ayrıca diş hekimi fobisi olan hastaların korkularının önüne geçmek hedefleniyor. Aslında her iki durumda da asıl amaç, hastanın daha önce hiç deneyimlemediği, alışılmış diş kliniği konseptinin dışında, ağız ve diş tedavilerini rahat, huzurlu ve konforlu bir ortamda sağlamak”

 

 

Su sesi ve aromatik kokular eşliğinde diş ölçümü

Kurt, hastalara bir anlamda hipnoz uygulandığını, telkinlerle rahatlama sağlandığını belirtiyor ve şunları ekliyor “Bu yöntem kişinin korkularını yenmeye yönelik özel bir diş tedavisi hizmetidir örneğin kamerayla diş ölçüsü alınan bir hasta; hoş bir müzik eşliğinde, su sesleri içinde sağlıklı içeceğini yudumlayarak zamanını değerlendirirken bu arada diş tedavisi yapılıyor. Bu hizmet implanttan dolguya her tedavi için tercih edilebiliyor. Hasta bir anlamda telkinlerle hipnotize ediliyor. Dişçi koltuğuna oturmadan önce masaj koltuğunda gevşeme yaşıyor, burnuna çeşitli aromaların kokusu veriliyor. Kişi diş fobisiyle ilgili rahatlama yaşadığında işleme başlanıyor.”

 

Haber: Öznur Karslı

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

 • Corona virüsü nasıl bulaşır?
  Corona virüsü nasıl bulaşır?

  Süresi : 02:08 İzlenme : 249

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön