Göğüs masajı meme kanserini önleyebilir

Araştırmalara göre göğüsleri basitçe sıkmak, meme kanserini tetikleyen kötü huylu hücreleri önlemeye yardımcı oluyor.

Masaj meme kanserini önleyebilir

Bilim adamlarına göre, göğüsleri basitçe sıkmak, meme kanserini tetikleyen kötü huylu hücreleri önlemeye yardımcı oluyor. Nasıl mı? Fiziksel baskı, hücrelerin normal büyüme paternine geri dönmesine yardımcı oluyor. Etkin bir şekilde ezilen hücrelerin büyümesi duruyor. Diğer taraftan, dokunulmayan hücreler kontrolsüz şekilde büyümeye devam ediyor ve kansere sebep olabiliyor.

 

Araştırma sonuçları, San Francisco Amerikan Hücre Biyolojisi Derneği'nin yıllık toplantısında sunuldu. Bu, kadınlar ve sevgilileri için harika bir haber ve seks hayatlarına göğüs masajı eklemek için teşvik eden bir motivasyon oldu. Erotik göğüs masajının şehvetli faydalarını keşfedebilir ve aynı zamanda meme sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kendi kendinize yaptığınız bakımın bir parçası olarak göğüs masajı uygulayabilir ya da sevgiliniz şefkatli elleri ile tam vücut masajı yaparken göğüslerinize ayrıca özen gösterebilir.

 

Çoğu kadın göğüs masajını sevse de sevgililerinin direk göğüs uçlarına yönlenmesinden rahatsızlık duyar. Bunun yerine, tüm göğüs bölgesinin ısıtıp, sonra daha erotik dokunuşlara yönelinebilinir. Tam vücut masajının diğer formları gibi, göğüs masajında da meme dokusu hem zarif dokunuşlarla rahatlatılmalı hem de zevk için biraz daha sert basınçlar uygulanmalıdır.

 

Pek çok kadın, tüm gün boyunca sutyen kullanır ve bu göğüsleri zapt ettiği için kan basıncını zayıflatır. Göğüs masajı, uzun bir günün sonunda hoş bir rahatlama duygusu yaratacaktır. Bu göğüs masajının faydalarını araştırmak adına yapılan ilk araştırma değildir. Göğüslerine dokunulan kadınların daha sağlıklı olduğu pek çok kez ortaya konmuştur. Masaj yapmak, memelerdeki hareketsiz lenfleri harekete geçirmeye ve kan akışını hızlandırmaya yarar.

 

Sizce bu bulguların kanserden korunma yöntemleri arasında en zevklisi olabileceğinin altını çizmeye gerek var mı?

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön