Yoga ve yürüyüş ile lenfomayı yenebilirsiniz

Yürümek, yoga yapmak, yüzmek ve yüksek moral lenfomayı yenmekte destek oluyor.

Yoga ve yürüyüş ile lenfomayı yenebilirsiniz

Dr. Sinan Akkurt, lenfoma hastası ve hasta yakınlarının dikkat etmesi gereken konulara dikkat çekti.

 

Olabildiğince aktif olunmalı, enfeksiyon riskinin yüksek olduğu dönemlerde toplu yaşam bölgelerine girmemek koşuluyla yürüyüş, yoga, yüzme ve diğer aktiviteler ile direncin arttırılabilir. Yüksek moral ile sosyal yaşamdan kopmamak da çok önemli.Boyun, koltuk altı veya kasıkta büyümüş, ağrısız, lastik kıvamında lenf düğümleri, alkolün etkilerine daha duyarlı hale gelmek, açıklanamayan kilo kaybı, sebebi anlaşılamayan ateş, gece terlemeleri, öksürük, solunum zorluğu veya göğüs ağrısı, aşırı halsizlik ve yorgunluk, sebebi açıklanamayan kilo kaybı, vücutta kaşıntı belirtileri arasında yer alıyor.

 

Lenfomanın bulaşıcı bir hastalık değil, uzak durulmak bir yana moral aşılamak için yakın ve sıcak davranmanın son derece önemli. Hastanın aç ve uykusuz kalmaktan, sağlıksız beslenmekten, alkol ve sigaradan, grip olmaktan, mikrop kapmaktan kaçınması gerekiyor.

 

Lenfoma hastalarının kemoterapiden dolayı iliklerinin zarar gördüğünü, iyi arınmalarının gerekiyor. Bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisi ile bunun sağlanabiliyor, aynı zamanda hastaların savunma mekanizmalarının da güçlendirilebiliyor.


Lenfoma tedavisinde biorezonansın en önemli rolü, bağışıklık sistemini güçlendirilmesi. Lenfoma bağışıklık sistemimizi zayıflatarak oluşan bir hastalık olduğu için biorezonanstan bu konuda etkin bir şekilde yararlanabiliyoruz. Kemoterapinin etkinliğini arttırırken, yan etkilerini de azaltabiliyoruz. Hasta kemoterapi sırasında daha rahat bir dönem geçirebilir. Biorezonans tedavisinin klasik tıpla birlikte rahatlıkla uygulanabiliyor, birbirine negatif etki oluşturmayıp, aksine birbirine sinerji yaratabilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

 • Karın sıkılaştıran egzersizler
  Karın sıkılaştıran egzersizler

  Süresi : 03:33 İzlenme : 1532

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön