En utandırıcı 7 hastalık

İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde aşırı terleme ve basur gibi, utandırıcı hastalıklara yakalanmaktadır.

En utandırıcı 7 hastalık

İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde aşırı terleme ve basur gibi, utandırıcı hastalıklara yakalanmaktadır.

 

İşte bunlardan bazıları ve alınacak önlemler:

 

Yetişkinlikte akne

Yetişkin kadınlarda akne ve sivilce problemleri giderek artmakta. Cilt gözeneklerinde biriken yağ ve ölü deri hücreler akneye neden olur. Dermatologlar bunun nedenini kesin olarak bilmese de hamilelikte ve menapoz döneminde değişen hormon seviyeleri neden olabilir.

 

Aşırı terleme

Aşırı terleme, bazı insanlarda, soğuk havalarda bile görülebilir. Bu hastalığın nedeni ter bezlerinin aşırı çalışmasıdır ve anksiyete, kalp hastalığı, menapoz ya da kanser de buna neden olabilir. Botoks ve ilaç tedavisi gibi çözümler mevcuttur.

 

Cinsel ilişki sırasında idrar kaçırma

Bu durum kadınlarda görülür çünkü cinsel ilişki sırasında erkeklerin idrar yolu kapanır. İdrar torbası, pelvisin yakınında olduğu için yaş ilerledikçe, idrar torbasındaki sarkmaya bağlı olarak idrar kaçırmak son derece normaldir. Zayıf pelvik kaslar da idrar torbasında şekil bozukluğu yaratır ve idrarın sızmasına neden olur.

 

Kötü kokulu nefes

Ağız kokusu, ağzınızda yiyeceklerden, kuruluktan, sigaradan ve kronik hastalıktan dolayı bakterilerin birikmesinden oluşur. En iyi çözüm ağız hijyenini korumaktır. Düzenli dişçi kontrolü, günde iki kere diş fırçalama ve diş ipi kullanma bu sorunun çözümleri arasındadır. Nefes temizleyici ürünler de kullanılabilir.

 

Cinsel yoldan bulaşan hastalıklar

Her yıl 19 milyon kişi, cinsel yoldan bulaşan hastalığa yakalanmaktadır. Kadınlar bu tarz hastalıklara daha yatkındır çünkü vajina, yapısal olarak bakteri kapmaya daha müsaittir. Prezervatif kullanımı, hastalık bulaşmasını engellemede etkili olsa da tam bir koruma sağlamaz.

 

Basur

Basur, rahatsızlık veren ve yaygın bir hastalıktır. 50 yaşına gelmiş insanların neredeyse yarısında basur vardır. Semptomları arasında, anüste kaşınma, tuvalete çıkarken ağrı, anal akne ya da acı vardır. İlaç tedavisinin yanı sıra, cerrahi müdahale de gerekebilir.

 

Vajinal gaz

Vajinal gaz, ya da diğer bir deyişle vajinadan hava çıkması utanç verici olsa da cinsel ilişki sırasında ya da yoga gibi fiziksel aktivitelerde görülmesi çok normaldir. Bu durum ile ilgili kesin bir çözüm olmasa da lubrikasyon ya da farklı açılar denemek işe yarayabilir. Kontrol edilebilen bir durum olmadığı için böyle fiziksel durumlar da son derece normaldir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

 • Corona virüsü nasıl bulaşır?
  Corona virüsü nasıl bulaşır?

  Süresi : 02:08 İzlenme : 249

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön