Strese neden olan 5 alışkanlık!

Stres, çoğu insanın günlük yaşamını ele geçiriyor, tansiyon, kalp hastalıkları, migren gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açıyor.

Strese neden olan 5 alışkanlık!

Stres, çoğu insanın günlük yaşamını ele geçiriyor, tansiyon, kalp hastalıkları, migren gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açıyor. Bundan kurtulmak ve stresten uzak bir hayat geçirmek ise sanıldığı kadar zor değil.

 

İşte strese neden olan 5 alışkanlık!

 

Endişe

Stresin arkasındaki en önemli alışkanlık endişedir. Herkes her konu için endişelenmemesi gerektiğini ve gerginliği artırdığını bilse de ne yazık ki hâlâ küçük şeyler için endişeleniyor. İnsanların herhangi bir durumda panik yapmadan doğru analiz ederek sorunlarıyla mücadele etmesi gerekiyor. Bu durum zor gibi gözükse de endişenin zararları göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle uygulamak gerekiyor.

 

Herkesi memnun etmeye çalışmak

İnsanları ne kadar memnun etmeye çalışırsanız çalışın bu durum her zaman ters etki gösterir ve sonuç her seferinde kızgınlıkla biter. Herkesi memnun etmeye çalışırken mutluluğunuzu kaybedebilir, huysuz ve karamsar olabilirsiniz. Kendinize bir iyilik yapın ve öncelikli olarak başkalarını değil, kendinizi düşünün.

 

Yetersiz uyku

Uykusuzluk ve yetersiz uyku stresi tetikliyor. Yetişkin bir bireyin 7 saat uyuması gerekirken bu ihtiyacı karşılayamaması durumunda bünyede sinir, stres ve gerginlik hakim oluyor. Uykunuz olmasa bile yatağınızda gözlerinizi kapatarak dinlenmelisiniz.

 

Ertelemek

Gün içerisinde yapılacaklar listenizi bir sonraki günlere ertelemek o an için dinlenmenizi sağlasa da diğer günler için stresli olmanıza sebep olacaktır. Son dakika streslerini önlemek için her zaman planlı çalışmak sizi stresten uzak tutacaktır.

 

Rekabet

Çocuk yaştan beri hayatın her döneminde ne yazık ki bir rekabet durumu mevcut. Özellikle son zamanlarda artan sosyal medya kullanımı yüzünden herkes kendinden daha iyi şartlarda yaşama sahip insanları kıskanıyor veya hayatlarına özeniyor. Bu durum insanları güvensiz, endişeli ve stresli yapıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 103

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2791

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2306

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1517

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4894

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön