Cilt kanserini önlemede ümit veren bitkiler!

Austin’de bulunan Teksas Health Center Üniversitesi’nin yaptığı son araştırmaya göre, bitkisel madde bileşimler cilt kanserine yol açabilecek hasarları bastırmakta etkili.

Cilt kanserini önlemede ümit veren bitkiler!

Austin’de bulunan Teksas Health Center Üniversitesi’nin yaptığı son araştırmaya göre, bitkisel madde bileşimler cilt kanserine yol açabilecek hasarları bastırmakta etkili.

 

“Araştırmanın temelinde, losyonlar, kremler ya da güneş koruyucular geliştirilip, insanlar üzerinde test edildi ve sonrasında cilt kanserini önlemek için kullanıldı” diyor araştırmacı Farmakoloji Doçenti Zbigniew Walaszek.

 

Uzmanlar, üzüm, çilek, ceviz ve diğer bitki bazlı yiyeceklerin kombinasyonlarını genetik olarak cilt kanseri tahrişine duyarlı hale getirilmiş kobay farelerde denediler. Düşük dozlarda bile, bitki bileşimleri sertleşme ve iltihap gibi cilt kanseri gelişim evrelerine karşı koruyucu oldu.

 

Bu bitkisel bileşimler fareye hem topikal hem diyet olarak verilmiş. Araştırmacıların söylediğine göre, bu ürünlerin etkili olmasındaki en büyük sebep, bahsi geçen bitkilerin birbirleri ile kombinasyon oluşturmasından kaynaklı.

 

Kırmızı üzümün kabuğunda bulunan resveratrol, üzüm çekirdeği ekstresi; çilek ve cevizde bulunan asit ve meyve sebzelerde bulunan kalsiyum D-Glucarate dahil tüm maddeler test edildi.

 

Uzmanlar, hala çalıştıklarını ve cilt kanserinin farklı aşamalarını en etkili şekilde bastıracak bileşimi araştırdıklarını belirtiyor. Araştırma ayrıca, bileşimlerin vücudun diğer organları üzerindeki etkilerini belirlemek için de sürdürülüyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 17360

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 4426

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 7030

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 8435

 • İlişkilerde bağlanma çeşitleri
  İlişkilerde bağlanma çeşitleri

  Süresi : 27:40 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön