Cilt kanserini önlemede ümit veren bitkiler!

Austin’de bulunan Teksas Health Center Üniversitesi’nin yaptığı son araştırmaya göre, bitkisel madde bileşimler cilt kanserine yol açabilecek hasarları bastırmakta etkili.

Cilt kanserini önlemede ümit veren bitkiler!

Austin’de bulunan Teksas Health Center Üniversitesi’nin yaptığı son araştırmaya göre, bitkisel madde bileşimler cilt kanserine yol açabilecek hasarları bastırmakta etkili.

 

“Araştırmanın temelinde, losyonlar, kremler ya da güneş koruyucular geliştirilip, insanlar üzerinde test edildi ve sonrasında cilt kanserini önlemek için kullanıldı” diyor araştırmacı Farmakoloji Doçenti Zbigniew Walaszek.

 

Uzmanlar, üzüm, çilek, ceviz ve diğer bitki bazlı yiyeceklerin kombinasyonlarını genetik olarak cilt kanseri tahrişine duyarlı hale getirilmiş kobay farelerde denediler. Düşük dozlarda bile, bitki bileşimleri sertleşme ve iltihap gibi cilt kanseri gelişim evrelerine karşı koruyucu oldu.

 

Bu bitkisel bileşimler fareye hem topikal hem diyet olarak verilmiş. Araştırmacıların söylediğine göre, bu ürünlerin etkili olmasındaki en büyük sebep, bahsi geçen bitkilerin birbirleri ile kombinasyon oluşturmasından kaynaklı.

 

Kırmızı üzümün kabuğunda bulunan resveratrol, üzüm çekirdeği ekstresi; çilek ve cevizde bulunan asit ve meyve sebzelerde bulunan kalsiyum D-Glucarate dahil tüm maddeler test edildi.

 

Uzmanlar, hala çalıştıklarını ve cilt kanserinin farklı aşamalarını en etkili şekilde bastıracak bileşimi araştırdıklarını belirtiyor. Araştırma ayrıca, bileşimlerin vücudun diğer organları üzerindeki etkilerini belirlemek için de sürdürülüyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön