Olimpiyatlar spora olan ilgiyi arttırdı!

Sports International CEO'su Orhan Koral: "Londra’da düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyatları spora ilgiyi arttırdı."

Olimpiyatlar spora olan ilgiyi arttırdı!

Düzenli spor yapmak, fit bir vücuda sahip olmak hemen  herkesin istediği ancak çoğu zaman ertelediği planlar arasındadır. En önemli desteğini  motivasyon gücünden alan egzersiz yapma isteğini şimdilerde ise olimpiyat oyunları önemli oranda etkiledi.

Orhan Koral bu durumu şöyle açıklıyor: “Olimpiyat oyunları sporu herkese hatırlatan bir aktivite. Olimpiyatlar ile birlikte spora özeniyoruz ve spor yapma isteğimiz, hevesimiz artıyor. Fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam konularında ivme kazanmak için bulunmaz bir fırsat. Birçok insanın hayatı değişebilir. Tabi olimpiyatlarda yarışan sporcuların performanslarına erişmek çok uzun süreli bir çalışma olsa da vücudunuzu toparlamak, güzel görünmesini sağlamak ve sağlık kazanmak düzenli egzersiz ile oldukça kolay. Türk sporcularımız başarılı oldukça halk olarak daha da hevesleniyoruz. Kendimize güvenimiz geliyor, sportif olabileceğimizi hatırlıyoruz. Olimpiyat oyunlarının başladığı günlerde spor yaparak fit bir vücuda kavuşmak isteyenlerin sayısında artış yaşanıyor.”

Koral, daha önceki yıllarda Temmuz, Ağustos aylarında insanların tatil dönemine denk geldiği için yeni üye sayısında durgunluk yaşanırken, bu sene 2012 Olimpiyatları’nın başlaması ile birlikte ciddi bir hareketlilik görüldüğünü ifade etti. Geçtiğimiz yıllara oranla bu sezon üye olmak için başvuranların sayısında % 25 oranında artış olmuş. Üstelik sadece büyük şehirlerde değil, yazlık tatil bedellerinde de… Orhan Koral bu durumu şöyle aktardı; Alaçatı’da iki sezondur Çağla Kubat’ın sörf merkezinde açtığımız mini fitness spor alanında da bu durumu gözlemledik. Aynı şekilde Çeşme’de bazı beach’lerde de spor ekipmanları görmek ve ziyaretçilerin bunları kullanması spor bilincimizin arttığının bir göstergesi.  İnsanlar tatillerinde genellikle sporu ihmal ediyorlardı. Bu yıl ise denize girip yüzdüler, deniz sporlarını yaptılar ama fitness’ı ihmal etmediler.”  

Olimpiyat etkisinin, sağlıklı yaşamın yaygınlaşması için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyen Orhan Koral sözlerini şöyle sürdürdü;  “İstanbul’da olimpiyatlar düzenlenirse halk sporla daha da çok temas edecek ve sporu bir kez daha hatırlama fırsatı bulacağız.” dedi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön