Doğum yapan kadının başlıca şikâyeti meme ve karın bölgesi

Estetik operasyonlar günümüzde her derde deva... Uzmanlar doğum yapmış kadınların en çok karın ve memelerinden, genç kızların burunlarından ve küçük memeli olmaktan, erkeklerinse göbek bölgelerindeki yağlanmadan şikâyet ettiğini söylüyor.

Doğum yapan kadının başlıca şikâyeti meme ve karın bölgesi

Kusursuz görünme isteği ve insanoğlunun gençlik arayışları dur durak bilmeyince estetik cerrehideki gelişmelerde son bulmuyor. Üstelik sadece orta ve ileri yaşlardaki kadınlar değil, genç kızlar bile çeşitli nedenlerle ameliyat masasına yatıyor. Hepsinin kendine özgü nedenleri bulunuyor. Medipol Hastanesi Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Naci Karacaoğlan ve aynı hastaneden meslektaşı Doç. Dr. Mustafa Keskin, “Türk kadınlarıyla ilgili genelleme yapmak kolay olmasada, günümüzde doğum yapmış kadınlar genelde karın ve meme şekil bozukluklarından, genç kızlar ise burun ve meme küçüklüğünden şikâyet ediyor” diyor . Erkekler ise en sık burun şekli, saç kayıpları ve göbek bölgesindeki yağlanmadan rahatsızlık duyuyor . Karacaoğlan ve Keskin’e göre Türkler arasında, yüzde meydana gelen yaşlanma nedeniyle ameliyat talep edenlerin sayısı Batı toplumlarına oranla daha az.

Bölgeler farklı
Erkeklerde yağ birikimi, ağırlıklı olarak bel ve karın bölgesinde toplanırken, kadınlarda bu soruna sıklıkla basende rastlanıyor. Günümüzde vücudun hemen her bölgesinden yağ alabildiklerini söyleyen Karacaoğlan ve Keskin, liposuction’la yağ almanın çok etkili olduğu bölgelerin başında; sırt, ense, gıdı ve diz çevresinin geldiğini söylüyor . Geçmişte, bacak ön yüzü gibi yağ alımının zor olduğu bölgelerde günümüz liposuction yöntemiyle başarılı sonuçlar veriyor.

Artık daha ağrısız!
Günümüzde vücudun belirli bölgelerinde birikmiş yağlar liposuction ile alınmadan önce çeşitli fiziksel ajanlarla cilt altı dokusundan ayrılmaları sağlanıyor. Ardından bunlar eskiye göre çok daha ince çaplı kanüllerle vücut dışına çıkarılıyor. Son kuşak ultrasonik liposuction cihazlarının kullanıma girmesi, daha fazla yağ alımını mümkün hale getirdiği için, morarma ve ağrı gibi sorunlarla eskiye oranla daha az karşılaşılıyor.

Hazırlayan: Ceyda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön