Kalçanızı sıkılaştırmak için 7 yoga duruşu!

Şekle sokması en zor bölgelerden biri olan kalça bölgeniz için önereceğimiz 7 yoga duruşu...

Kalçanızı sıkılaştırmak için 7 yoga duruşu

Şekle sokması en zor bölgelerden biri olan kalça bölgeniz için önereceğimiz 7 yoga duruşu ile vücudunuzda harikalar yaratabiliriniz.

 • Sandalye duruşu iç - dış kalça ve sırtınızla birlikte ana kaslarınızı da kullanarak bütün sırt bölgenizi şekillendirir. Eğer bu pozisyona biraz daha şekil katmak isterseniz bükümlü sandalye duruşunu kullanabilir ya da sandalye pozunu daha uzun bir süre yapabilirsiniz. Rutin duruşlarınızla birlikte bir dakikalık sandalye duruşu kalça kaslarınızın çelik kadar güçlü olmasına yardım edecektir.

 

 • Üçgen duruşu vücudunuzun dik ve dengeli durmasına odaklanır. Poponuzun üst kısmını güçlendirmek ve fazladan  esnemek istiyorsanız bu pozisyon sizin için çok ideal. Esneme ve kas geliştirme hareketlerinden oluşan bir karışım kaslarınızın şişmesine de engel olacaktır.

 

 • Savaşçı üç duruşu bu duruşu her yerinizde hissetmeye hazır olun. Kollarınız, gövde ve bacağınızın  yere paralel olmasıyla bir T'ye dönüşmenizi sağlayan bu duruştan  omuzlarınız, kol, göğüs bölgeniz en çok da poponuz faydalanacak. Eğer denge sorunu yaşarsanız kollarınızı öne uzatmak yerine yanda tutabilir ya da tutanabilecek bir desteğe yakın durabilirsiniz.

 

Kalça sıkılaştıran egzersizler

 

 • İsmini Hint tanrısı Shiva'dan alan diğer bir duruş bir bacağın kırılmış bir şekilde vücudu desteklerken diğerini havaya kaldırmasıyla oluyor. Bu duruş hem havadaki bacak kaslarını hem de vücudu destekleyen diğer bacaktaki kasları güçlendiriyor. Kol kasları ile boyun kasları için de ideal bir duruş.

 

 • Bacaklarınızın genişçe iki yana açılarak bir süre bu pozisyonda kalmasıyla oluşturulan  tanrıça duruşu ile popo kaslarınızın sıkılaştığını hemen hissedeceksiniz. İçinizdeki tanrıçaya odaklanın ve zorlansanız da yerçekimine karşı gelecek olan poponuzu düşünün.

 

 • Bir bacağınız önde ve kırık diğeri geride ve esnek, kollarınız ise iki yana açılmış olarak yapılan savaşçı iki duruşu da üç kalça kasınızı, kol ve omuzlarınız ile üst bacak kaslarınız için ideal bir duruşdur.

 

 • Hem yağ yakan hem de rahatlamanızı sağlayan köprü poziyonu tanrıça veya  savaşçı pozisyonları kadar yoğun olmasa da üst poponuzu şekillendirmesine yardımcı olur. Eğer bu pozisyonun daha çok işe yaramasını isterseniz vücudunuzu yere değecekmış gibi yakınlaştırın ve tekrar yukarı kaldırın. Aynı zamanda bir bacağınızı da havaya kaldırmayı deneyebilirsiniz.


Bacak ve bölgesi için faydalı olan bu yoga duruşları sıkı ve sağlıklı kaslar için denemeye değer. Yer çekimine karşı gelecek olan güzel bir kalça da cabası.

 

Kalça ve basen eritme hareketleri
+6
1- Yere yan uzanın, üstte kalan bacağınızı yukarı doğru kaldırıp, indirin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön