Tüyler ürpertici gıda gerçekleri...

Bu haberi okuduğunuzda severek yediğiniz birçok yiyecekten vazgeçebilirsiniz!

Tüyler ürpertici gıda gerçekleri...

Ortalama bir fast food tüketicisi, yılda 12 kasık tüyü yiyor
Aranızda yemeğinden saç/kıl çıkmayan olmamıştır ama ilginçtir ki fast food restoranlarında karşılaşılan kıllar genellikle kasık bölgesine ait oluyor.

 

Çilekli bir milkshake 50 yapay tat içeriyor
Görünüşe göre, gerçek çilek pahalıya kaçıyor. Bu yüzden fast food şirketleri  çilek tadını yapay yoldan elde etmek için 50 farklı kimyasal kullanıyor. Ve bunların arasında etil asetat, fenetil alkol ve çözücü de var.

 

İşte tavuk nuggetların geldiği yer 

Yeniden şekillendirilmeden önce, tavuk nugget, sosis, salam ve sucuk gibi gıdalar pembe hamurlu iğrenç bir çamur gibi görünüyor. Bu mekanik ayırma adı verilen ve sıyırma işleminden sonra kalan kemik kalıntıları "düzeltmek" için etkili bir yoldur. İşlem sonunda aşırı bakteri oluşumunu gidermek için et amonyak ile yıkanır. Amonyağın tadını örtbas etmek içinse et sonrasında yeniden yapay aromalar ve boyalar ile harmanlanır.

 

Fıstık ezmesi içinde böcekler ve kemirgen kılları var
FDA,  yasal olarak her 100 gram fıstık ezmesinin ortalama 30 böcek parçası içermesine izin verir.  Aynı yarım kap fıstık ezmesinde en az bir kemirgen tüyüne de rastlayacaksınız. Hmmm, lezzeti değil mi?

 

Shellac, jelibonların önemli bir içeriğidir
Shellac, genellikle ahşap yüzey ve mobilyaların parlaklığını artırmak için kullanılan bir üründür. Ne tuhaftır ki jelibonlar da parlaklıklarını bu üründen alıyorlar. Tayland’da yaşayan ve Kerria Iacca adını taşıyan bir böceğin salgısından elde ediliyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön