Vücutlarına uygun jean bulmaya çalışan 11 kadın

Geniş kalçaları, büyük popoları veya düz kalçaları da olsa tüm kadınlar kot pantolon alma konusunda büyük uğraşlar verir. Formu veya bedeni fark etmeksizin herkes kotunun içinde kendini güvende, rahat hissetmek ister.

Vücutlarına uygun jean bulmaya çalışan kadınlar

Nedendir bilinmez; reklamlarda, afişlerde sürekli sadece tek tip bir vücut görürüz. Ancak dünyada bir çok kadının, bu tiplemeye benzemediğinin bilinmesi gerekir.

Buna bir son vermek için 11 kadından fikirleri ve önerileri alınmış.

 

 

 

 

Kalın basenler

“Size kısaca özetleyeyim: 1.78 boyundayım ve büyük kalçalarım, kalın basenlerim ve yuvarlak bir popom var. Bana tam olarak uyan bir kot pantolon bulmak alnımı duvara vurmak gibi bir şey. Acı verici, sinir bozucu. Bu kotu Zara’dan kazara buldum ve bu kot gerçekten de tüm ihtiyaçlarımı karşıladı. Vücudumdaki kıvrımları sardı ve kapatanması gereken bölgeleri kapattı. Ayrıca hala bir formum olduğunu da gösterdi”

-Jenna

 

 

Dar kalçalar

“Uzun ve ince bir yapım var ancak oldukça küçük bir popom var. Üstüme giydiğim kıyafeti yüksek bel kotumun içine sokarak vücut kıvrımları ortaya çıkarabiliyorum. Aritzia’dan aldığım bu kot pantolon tabiki de bana yetmeyecek! Çok uzun ve rahatlar.”

-Dana

 

 

Geniş kalçalar

“Evet, skinny kotlar oldukça tartışmalı ama bana tam uyan bu esnek pantolonu sonunda buldum. Geniş kalçalarıma uyan ama beli çok geniş olmayan bir pantolon bulmak benim için her zaman çok zor olmuştur. Yüksek bel kotlar bu sorunumu çözdüler. Ayrıca bu kotların dikkatleri kalçalarımdan ince belime çektiklerini söylemeden edemeyeceğim.”

-Katelyn

 

 

Uzun boy

Boyum 1.80. Yeteri kadar uzun bir kot bulma konusunda çok zorluk çektim. Genelde kısa paça pantolon tarzına razı oluyordum. Ancak uzun kot pantolonlar üreten birkaç marka var. Bu MiH’ten aldığım kot benim en sevdiğim. Bot, sandalet veya spor ayakkabı giymek için yeterince uzun.”

-Michelle

 

 

Minyon

“Kotlarımın paçalarını nadiren kıvırmak zorunda kalıyorum çünkü daha çok tam bileklerime veya biraz aşağısına denk gelen skinny kotları tercih ediyorum. Her ne kadar boyfriend ve bol paça tarzlarını da sevsem de sanırım benim yapıma çok uymuyorlar.Pantolonlarımın çoğu koyu renkli olduğu için bu kot pantolonum gardırobumda bir istisna. Keskin hatları olduğu için bu kotumu seviyorum. Neredeyse her mevsimde, her kıyafetle giyebiliyorum.”

-Kate

 

 

Aşk tutamaçları

“Karın bölgemdeki pürüzü dengelediği için bol paça kot pantolonlara bayılıyorum. 70’lerin modası şu anda oldukça popüler. Ayrıca kotların bellerinin biraz daha geniş olmasına dikkat ediyorum böylece hem derimi tahriş etmiyorlar hem de ‘aşk tutamaçlarımı’ açığa çıkartmıyorlar.”

-Julee

 

 

Kıvrımlı/Büyük beden

“Kıvrımlı bir vücuda sahip olmanın güzel yanı; kolayca basenlerinize, kalçanıza ve belinize oturduğunda size en iyi uyan pantolonu bulduğunuzu fark etmenizdir. Ben kotlarımı seçerken daha çok paçalara doğru daralan kesimi tercih ediyorum. Çünkü küçücük bir genişlik bile beni rahatsız ediyor. Kalçalarımı daha iyi gösterdiği için koyu renkleri seviyorum. Ne kadar çelişkili olsa da yüksek bel kotları sevmiyorum. Sanki giydiğim tişört tüm kıyafetlerimi kaplamış gibi duruyor.”

-Chanel

 

 

Büyük popo

“Kısa bir boya ve büyük bir popoya sahip olmam, bana uyan bir kot pantolon bulmamı zorlaştırıyor. Bacaklarıma, kalçalarıma uyan ve her oturduğumda arkamı açığa çıkarmayan bir pantolon bulmak oldukça zor. Her zaman yüksek bel kotları tercih ediyorum. Guess’ten aldığım bu kot hem bacaklarıma uyuyor hem de kalçalarımı iyi gösteriyor.”

-Alanna

 

 

Düz Popo

“Neredeyse tüm kot kesimlerini denedim ve artık skinny kotların düz popolar için ideal olduğunu onaylıyorum. Böylece insanlar kalçalardan daha çok bacaklara dikkat kesiliyor. Boyumun 1.62 olmasıyla bilekte biten kot kesimlerini de seviyorum. Böylece bacaklarım biraz daha uzun gözüküyor. Siyah renkleri veya değişik tasarımları olan kotları tercih ediyorum. Ayrıca asla tayt giymeyin, poponuzu hiç var olmamış gibi gösteriyor.”

-Alex

 

 

Geniş baldırlar

“Baldırlarımla gerçekten gurur duyuyorum, her zaman güçlü ve seçkin hissettirdiler ancak bir yandan da kotların, çizmelerin içine girmekte benim için hep sorun oldular. Üst tarafı iyi gösteren ve alt kısmı unutturan boyfriend kotlar benim çözümüm oldular. Özellikle bu MİH’ten aldığım kotu çok seviyorum. Ayakkabı olarak ise daha kısa botların paçaların altında çok güzel göründüğünü keşfettim.”

-Jamie

 

 

İnce bel/Büyük popo

“Uzun ve kıvrımlı bir yapım var. Yani bacaklarımı ve kalçalarımı saran ama gün boyunca belimden düşmesini istemediğim kot pantolonu arıyorum. Kalçalarımla belim arasında büyük bir fark olduğu için bu oldukça zor oluyor. Ama konu kot pantolonlar olduğunda asla vazgeçmem. Yüksek bel kotlar favorim ancak Levi’s’tan aldığım bu skinny pantolona da bayılıyorum.”

-Taryn

 

 

Kaynak

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön