Estetikte son trend: Doğum günü estetiği

Dr. Erol Kışlaoğlu, kadınların son trendi doğum günü estetiğini anlattı.

Estetikte son trend: Doğum günü estetiği

Kadınlar özellikle 30’lu yaşlardan itibaren, her yeni yaşa girdiklerinde estetik anlamda bazı kaygıları daha fazla hissetmeye başlıyor. Yüzde kaşlarda aşağı eğilme, yüzde sarkma, dudak ve göz çevresinde kırışıklık; vücudun altı kısımlarında karın ve göğüs çevresindeki sarkma ve benzeri deformasyonlar bu estetik kaygıların başlıca nedenleri olarak öne çıkıyor.

 

Doğum günü estetiğinde kullanılan farklı ve ihtiyaca yönelik uygulamalar ile estetik kusurların kolayca giderilebileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşarak kadınları bilgilendiriyor.

 

Yağ enjeksiyonu ile gençleşme

Yağ enjeksiyon yöntemi kullanılarak, yüz sarkmalarının giderilmesi ve yeni yaşa daha genç bir görünümle girilmesi mümkün oluyor. Bu yöntemde, vücudun yağ içeren bölgelerinden liposuction kanülü ile alınan yağ, yüzün çökük ve sarkık alanlarına enjekte ediliyor. Yağ enjeksiyon uygulaması çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüz konturlarının düzeltilmesi için sıklıkla tercih ediliyor.

 

Göz kapağı estetiği ameliyatı

Göz estetiği ameliyatında, alt ve üst göz kapaklarındaki sarkma ve torbalanma nedenlerinin tespit edilerek, deri fazlalıkları çıkarılır. Göz estetiği operasyonu, lokal anestezi altında, fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar güçlendirilmesiyle yapılır. Hastanın durumu ve şikayetleri göz önünde bulundurularak, sadece üst veya alt kapaklar ya da her ikisi de aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat yaklaşık olarak 1–1,5 saat sürer.

 

Kaş kaldırma estetiğiyle kaş düşmeleri engellenebiliyor

Kaşlarda özelikle 40’lı yaşlardan itibaren belirginleşen sarkma ve düşüklük gibi estetik kusurlar, kaş kaldırma estetiğiyle gideriliyor. Cerrahi operasyonla askı, endoskopik kaş kaldırma ve Botoks yöntemleri kullanılarak, kaş kaldırma estetiği yapılıyor.

 

Kaş kaldırma estetik operasyonlarında kaşların yüze orantısı tespit edilerek, kişinin yüz anatomik özelliklerine göre ölçü alınır. Kaş kaldırma ameliyatlarında yüzün genel yapısı kadar, yaş da önemli bir kriterdir. Bu kriter dikkate alınarak, operasyonun uzman ve deneyimli kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Kaş kaldırma estetiği orta yaşlı kişilere yapılabileceği gibi, genç yaştaki kişilere de yapılabilmektedir.

 

Karındaki sarkmalar, karın duvarı kaslarının gerilmesiyle son buluyor

Karın germe operasyonunda sarkan karın gerilerek düzeltilir, deri aşağıya doğru çekilerek, fazla olan bölge çıkarılır. Bu uygulamadan bir gün sonra, hastaneden çıkıp eve gitmek mümkündür. Operasyondan sonra her 2–3 günde bir pansuman yapılır. 10 gün sonra, dikişler alınır ve normal hayata dönüş sağlanır.

 

Göğüs dikleştirilmesi ameliyatları

Göğüsteki fazla deriyi alıp, geri kalan dokuya ve meme uçlarına yeniden şekil vererek sarkık göğüsleri kaldırma işlemine Mastopexy deniyor. Bu operasyon, genellikle genel anestezi altında yapılıyor. Ameliyatın yapılması 1,5–3,5 saat kadar sürüyor. Göğüsler ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünüyor. Ancak ciddi bir ağrı oluşturmuyor, bandajlar ise 7 gün sonra çıkarılıyor.

 

Bu operasyonda genellikle en iyi sonuçlar, küçük ve sarkık göğüslere sahip kadınlarda elde edilir. Her boydaki göğüs kaldırılabilir, ama elde edilen sonuçlar ağır göğüslerde kalıcı olmayabilir. Pek çok kadın Mastopexy işlemini gebelik veya emzirme sonrası talep eder. Bu işlem, meme protezi ile birlikte yapıldığında sonuç kalıcı olur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön