Deniz Berdan’dan “Muhteşem ve Kudretli Oz” filmi için sihirli tasarımlar!

Marmara Forum’un katkılarıyla 8 Mart’ta dünya ile aynı anda, Türkiye’de de gösterime girecek Disney’den “Muhteşem ve Kudretli OZ” filminin birbirinden farklı karakterleri ve büyülü atmosferi Deniz Berdan’a ilham kaynağı oldu.

Deniz Berdan’dan “Muhteşem ve Kudretli Oz” filmi için sihirli tasarımlar!

Deniz Berdan’ın tasarımları 7 Mart’ta gerçekleşecek olan galada izleyiciyle buluşacak. Marmara Forum’da 4-17 Mart tarihleri arasında filmden esinlenilerek oluşturulan ‘Muhteşem ve Kudretli Oz’ dünyası ziyaretçilere açık olacak.

 

Deniz Berdan, Disney’in fantastik macera filmi ‘Muhteşem ve Kudretli OZ”dan esinlenerek “Deniz Berdan inspired by Oz The Great and Powerful” isimli koleksiyonunu hazırlıyor. Berdan, başrollerinde James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz ve Michelle Williams gibi genç ve başarılı oyuncuların yer aldığı filmin ana karakterleri olan sihirbaz Oscar Diggs, cadılar Theodora, Evanora ve Glinda’nın stillerini ve karakter özelliklerini yansıtan kostümler tasarlıyor.

 

10 parçadan oluşan koleksiyonda ana karakterlerin yanı sıra filmin gerçek üstü karakterlerinden biri olan Porselen Kız, filmin atmosferini oluşturan Sirk, Çin Mahallesi ve Zümrüt Şehir gibi farklı öğelerden de ilham alınıyor. Deniz Berdan 2 ay süren detaylı bir çalışmanın ardından şekillenen koleksiyon hakkında “Böyle bir projede yer almak benim için çok heyecan verici bir duygu. Özellikle Disney, gönlümüzde taht kurmuş ve beraber çalışmayı çok istediğimiz bir şirketti. Muhteşem ve Kudretli Oz gibi büyülü ve heyecan dolu bir filmle bu şansı yakaladığım için de çok mutluyum” diye konuştu.

 

Filmin Galası ve Muhteşem ve Kudretli Oz dünyası Marmara Forum’da...

‘Muhteşem ve Kudretli Oz’un Türkiye galası 7 Mart 2013 tarihinde, Cinemaximum sinemalarında gerçekleştirilecek. Aynı zamanda 4-17 Mart tarihleri arasında Muhteşem ve Kudretli Oz’dan esinlenen etkinlik alanına da ev sahipliği yapacak. Deniz Berdan’ın özel koleksiyonunun sergileneceği bu alanda, 3 boyutlu uçan balon, OZ makyajı, tırnak ve kirpik tasarımı ve body painting gibi aktiviteler de bulunacak.

 

Sihirli dünyanın kapıları aralanacak

8 Mart’ta vizyona girecek olan Disney’in fantastik macerası, yönetmenliğini Sam Raimi’nin yaptığı Muhteşem ve Kudretli Oz’un kökleri, L. Frank Baum’un “Oz Büyücüsü”ne dayanmaktadır. James Franco’nun canlandırdığı Oscar Diggs ahlaki değerleri çok olmayan küçük çaplı bir sirk sihirbazıdır. Toz toprak içindeki Kansas’tayken kendini bir anda renkli Oz diyarında bulan Oscar, turnayı gözünden vurduğunu düşünür. Şöhret ve servet kazanması çok kolay olacaktır. Tabii üç cadıyla tanışana dek... Bu üç cadı; Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) ve Glinda (Michelle Williams) Oscar’ın; herkesin beklediği o müthiş sihirbaz olduğuna bir türlü ikna olmaz. İstemeden Oz Diyarı’nın ve sakinlerinin büyük sorunlarıyla karşı karşıya kalan Oscar, çok geç olmadan kimin iyi kimin kötü olduğuna karar vermek zorundadır. İllüzyon ve becerikliliğiyle hatta biraz da büyüyle sihrini konuşturan Oscar, kendini büyük Oz Büyücüsü’ne dönüştürmekle kalmaz, daha iyi de bir adam hâline getirir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön