Gucci 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Siyaha dönüş! Gucci'nin siyahın her tonunu kullandığı muhteşem koleksiyonu Milan'ı salladı...

Gucci 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Gucci için 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonunu tasarlayan Frida Giannini, romantik tasarımlarıyla herkesi büyüledi. 2002'den beri Gucci'nin çeşitli departmanlarında, öncelikle aksesuvar ve çanta, tasarımdan sorumlu kişi olarak çalışan Giannini, özellikle Tom Ford'un Gucci'den ayrılmasından sonra, Tom'un yaratmış olduğu imzayı, çantalarda uyguladığı çiçek desenleri ve kullandığı renk seçimiyle değiştirmeyi başarmış ve adından övgüyle söz ettirmişti. Floral (çiçeksel ve yapraksal) baskılardan ve desenlerden hoşlanan Giannini'nin bu koleksiyonda da bolca kullandığını gördüğümüz bu baskılar koleksiyonu bu kadar etkileyici kılmış.

 

Frida'nın bu koleksiyonu hazırlarken 19. yüzyıl etkisinde kaldığını, şov öncesi açıklamalarından zaten biliyoruz. Ayrıca ilham kaynağını, dönemin Ön – Raffaelocu ressamların resimleri olarak gösteren Frida, koleksiyonunda tiyatral bir doku kullanmış. Kumaş seçimlerinde de bu dokuya uygun goblen jakarlar, kabartma desenli kumaşlar, ipekler ve dahada önemlisi ağırlıklı olarak kadife kullanmayı tercih eden tasarımcı, koleksiyonunu anlatırken " Bu koleksiyonla modern dünya romantizmini, tiyatral şehveti, kışkırtıcı zekayla oynanmış küçük oyunlarla dozajı arttırılmış siyahın çekiciliğini harmanlayıp sunduk" dedi. Bu arada romantizm derken sevimli bir romantizm değil kastettiğim. Şehvetli, kendinden emin, güçlü bir romantizmden bahsediyorum. Zaten 19 yy romantizmide öyle birşeydi.

 

Kışın sert havasının karamel renkli kürklerle yumuşatıldığı koleksiyonun renk paletinde en başta belirttiğim gibi ağılıklı olarak kullanılan siyahla birlikte yeşil, mürdüm, koyu kahve tonları, sari, hardal ve bordo gibi sonbahar renkleri tercih edilmiş.

 

Koleksiyonun bir diğer çarpıcı özelliği de, tasarımcının kullandığı özellikle birinci dünya savaşı dönemine ait askeri yaklaşımla hazırlanan tasarımlardır. Askeri ceketler, denizci ceketleri, döneme uygun pelerinler ve yüksek yaka blüzler bu tasarımlar arasındadırlar.

 

Hiç kuşkusuz Giannini'nin en etkili parçaları, şeffaf tüllerin ve şifonların üzerine, taş ve kristallerle işlenmiş, iç gıcıklayıcı ama bir o kadar zarif gece elbiseleriydi. Siyahın hakim olduğu elbiseler, ancak karanlık masallarda geçen kahramanları hatırlatan havasıyla, kelimenin tam anlamıyla efsunsaldı.

 

Kısacası, gece kokan bu romantik kolleksiyonda ki tasarımlarla, Gucci'nin genel imzası olan çekici, sofistike, dişi, güçlü ve zor kadın portresi başka bir çaba harcama gereksinimi hissedilmeden kolayca kazanılabilir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön