Aşkın bitmemesi için

Stresinizi küçük parçalar halinde dışarı atarsanız, bir gün hepsini toplu halde püskürtmenize gerek kalmaz.

İlk günkü heyecanı yakalayın

Bazen bir ilişkiye yön vermek gerekir. Birbirinizi hâlâ ilk günkü gibi seviyor olsanız da günlük hayatın zorlukları arasında kaybolursunuz. Oysa karşınızdakine aylar hatta yıllar sonra bile sevginizi göstermeniz, yalnızca birbirinize ayıracağınız zamanı yaratmanız çok önemlidir. Size yeniden ilk buluşmanızdaki heyecanı yaşatacak, beraber birkaç güzel saat geçirebileceğiniz önerileri derledik.


Beraber yapmanız gerekenler

Haftada Bir Kez...
Tartışın (Az Miktarda)
Sıkıntılarınızı içinize atmayın. Stresinizi küçük parçalar halinde dışarı atarsanız, bir gün hepsini toplu halde püskürtmenize gerek kalmaz. Bu sayede şiddetli tartışmalara sebebiyet vermemiş olursunuz. İngiltere’nin en uzun süre evli kalan çifti bunun en iyi ispatı. Beraberce geçirdikleri 81 yılın sırrını “her gün biraz tartışma” olarak açıklıyorlar. İçinizi dökmeye başlayın!


Seks Yapın!
Haftada en az bir defa cinselliğinizi yaşamaya ihtiyacınız var. Çok meşgul olsanız da bunun ilişkinizin önemli bir parçası olduğunu unutmayın. İstediğiniz anda, istediğiniz yerde sevdiğinize dokunmanın, onu öpmenin güzelliğine varın. Rutine girmemiş, sağlıklı bir cinsel yaşam aranızdaki bağı güçlendirir.


İşe Gitmeden Önce Seks Yapın!
Bu hafta ütüleri bir gece önceden yapın ve evde kahvaltı edeceğinize, yoldan sandviç alın. Kahvaltının önemini biliyoruz elbette, ama bazen ilişkinizi güçlendirmek veya tazelemek için kendi özel zevklerimizden fedakarlık yapmamız gerekir. Uzmanlara göre işe gitmeden önce yapılan seks, bir ilişkinin gizli lezzet sosudur. Seksle başlanılan bir günü ne kadar kolay atlattığınıza inanamayacaksınız.

 

Ayda Bir Kez...
Sosyalleşin
.
Sadece bir arkadaşınızın taşınmasına yardımcı olmak bile olsa beraberce bir işe girişin. Ortak bir amaç için birlikte hareket etmek sizi sosyal hayatta da birbirinize bağlar.


Delice Bir Şey Yapın
Uzunca bir süredir beraber misiniz? Artık rutinin biraz dışına çıkmalı ve kalp atışlarınızı hızlandıracak bir şeyler yapmalısınız. Yeniden aşık olmuş gibi hissedeceksiniz. Balona binin, paten kaymaya gidin veya kaya tırmanışı yapın. Hiç fark etmez, önemli olan sizi biraz heyecanlandırması, hatta belki biraz korkutması.

Para Hakkında Konuşun
İster “Ortak hesabımız olsun mu?” ister “Haydi bu akşamki hesabı ben ödeyeyim” deyin. Size kucak dolusu çiçekler getiren, istediğiniz her şeyi ısmarlayan sevgilinizin cebini biraz düşünmelisiniz. Arada sırada sizin ona bir şeyler almanız, ısmarlamanız onu düşündüğünüzü gösterir.

Yılda Bir Kez...

Asla Söylenmeyecek Olanı Söyleyin.
En karanlık aile sırrınızı, en delice istediğiniz bir şeyi. Eğer sevdiğiniz kişiye itiraf edemiyorsanız, başka kime söyleyebilirsiniz ki? Bu şekilde bir itirafta bulunmak aranızdaki güven bağlarını güçlendirir. Üstelik bu tarz konuşmalar hemen arkasından esprilere de yol açabilir.

Köpek Kulübesi İnşa Edin.
Ya da kuşlar için yuva örün. Hiç olmadı birlikte puzzle yapıp duvara asın. Hangi takım oyunu olursa olsun, bir kez daha birlikte bir işi yapıyor olmak, mucizevi bir şekilde sizi birbirinize bağlayacak. Bir kedi veya çiçek alın. Onu sevginizle büyütün.

Ve hayatınızda Bir Kez

 • Yabancı bir ülkede kaybolun.
 • Masrafları boşverin ve rüyalarınızın peşinden gidin.
 • Ortak bir yatırım yapın.
 • Birbirinize aşka inandığınızı ve bu yüzden mutlu olacağınızı söyleyin.
 • Bazen çok az parayla eğlenmeye çalışın, bazen de zengince yaşayın.
 • Yıldızları sayın.
 • Aşkınızın milyarda bir olduğunu bilin.


Hayatınızda Bir Kez...
Bunları Yapıyor Olmanız Lazım...

Yatağa Girin ve... Uyuyun.
Bazen bir çiftin ihtiyacı olan tek şey beraber yatağa girip hemen uykuya dalmaktır. Henüz uyuyacak gibi hissetmiyorsanız, o zaman yumuşak hareketlerle birbirinizi okşayın. Bunun sizi ne kadar rahatlatacağını tahmin bile edemezsiniz.

Birbirinize İltifat Edin.
Onun hakkında öyle ufak şeyler vardır ki hoşunuza giden, bunları fark ettiğiniz anda ona söylemeniz iltifatların en güzeli olacaktır. Mesela müzikten ne kadar iyi anladığı, sizin için her zaman kapıyı açıyor olması… Aşkınızı gösterecek her şeyi söylemeye değer.

El Ele Tutuşun!
Sadece marketten eve dönüyor bile olsanız birbirinizin elini tutun. Yan yana olmak, birbirinize dokunmak ve bunu gönülden yapmak, önünüzdeki güzel geçecek birkaç saatin habercisidir.

Sorunu Konuşun ve Halledin.
Sizi rahatsız edenleri biriktirmeden ve bekletmeden onunla konuşun. Sorunu yok etmeye bakın ve ondan kurtulun. Sizi rahatsız edici bazı huylarına katlanmayı öğrenin. Film seyrederken patlamış mısırını çok mu gürültülü yiyor? Bırakın yesin. Bundan dolayı ölmezsiniz.

Kahkaha Atın.
Kahkaha, bir ilişkinin yapıştırıcısı gibidir: Sizi birbirinize kenetler. Denemesi bedava!

Takma İsimler Ya Da Deyimler Uydurun.
Herkesin ortasında söyleyemeyeceğiniz bazı şeyler için sadece sizin bileceğiniz uydurma deyişleriniz olsun. Mesela bir iş yemeğine beraber gittiniz. Sevgilinizi takım elbise içinde görmek veya iş hakkında konuşmasına tanıklık etmek çok hoşunuza gitmiş olabilir. Elbette herkesin ortasında “Şu anda seni o kadar çok istiyoum ki” diyemezsiniz. Ama daha önceden arasınızda oluşturduğunuz ve ne anlama geldiğini yalnız ikinizin bileceği “Ben çok susadım” gibi bir cümle karşınızdakini tahrik etmeye yetecektir.

Takma İsimler Ya Da Deyimler Uydurun.
Herkesin ortasında söyleyemeyeceğiniz bazı şeyler için sadece sizin bileceğiniz uydurma değişleriniz olsun. Mesela bşr iş yemeğine beraber gittiniz. sevgilinizi takım elbise içinde görmek veya iş hakkında konuşmasına tanıklık etmek çok hoşunuza gitmiş olabilir. Elbette herkesin ortasında Şu anda seni o kadar çok istiyorum ki diyemezsiniz. Ama daha önceden aranızda oluşturduğunuz ve ne anlama geldiğini yalnız ikinizin bileceği Ben çok susadım gibi bir cümle karşınızdakini tahrik etmeye yetecektir.

Birbirinize yazın.
Uzmanlara göre sevgilinize mektup yazmak bir ilişkinin olmazsa olmazlarındandır. Uzun bir mektup yazmanıza gerek yok.  Bazen sadece çantasına iliştireceğiniz minik bir not da, hislerinizi ona aktarmada yeterlidir.  Ayrıca bunları saklayıp otuz sene sonra okuduğunuzda alacağınız keyfi düşünün.

Birlikte Yok Olun.
Kimsenin sizi bulamayacağı bir yerlere gizlenin. Buna anneniz, patronunuz ve en yakın arkadaşınız da dahil. Herhangi bir zamanı sadece baş başa geçirin ve kimse nerede olduğunuzu bilmesin. İşin cazibesi ondan sonra başlayacaktır.

Tek Başınıza Yok Olun.
Arada sırada tek başınıza vakit geçirmek, ilişkiniz için çok sağlıklı olacaktır. Hemen arkasından kendinizi yeniden şarj olmuş gibi hissedeceksiniz, bir zamanlar sevgilinizin aşık olduğu özgür ruhlu kızı içinizde yeniden fark edeceksiniz.

Yataktan Kalkmayın.
En azından senede bir kez, mail'lerinizi unutun, arkadaşlarınızla buluşmalarınızı iptal edin ve evet, yataktan kalkmayacağınız bir hafta sonunun tadına beraberce varın.

Ona Aşık Olmanıza Neden Olan Herşey, Hatırlayın.
Bazı huyları çok hoşunuza gidiyor, bazıları sizi çıldırtıyor olabilir. Ona nasıl aşık olduğunuzu ve sizin için o ilk anlarda ne ifade ettiğini anlatın. Anlatırken bunu tekrar yaşayın. İşte sil baştan aşıksınız artık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  25 Ekim 2017 Çarşamba 13:05

  bana yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2017 Çarşamba 13:05

  bizde altı aydır çıkıyoruz sevgilim benden sıkılmış gibi ne yaparımda onu kendim e bağlayabilirim

  Cevapla
 •  
  25 Aralık 2014 Perşembe 17:46

  butun söylediqiniz bizde var uzak yerlere kaybolmak harici tabi seviyorum ama sanki eski heycanım kalmadı qibi hissediyorum ne yapmalıyım 1 ay snra nişanim var yardım. .

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2017 Pazar 15:39

  neden heyecanın bıttı gıbı hıssedıyorsun


 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön