Aşka dair sadece içine kapanık insanların anlayacağı 10 şey

Kendinizi içe kapanık olarak mı tanımlıyorsunuz? Ya da içine kapanık olduğunu düşündüğünüz biri ile ilişki yaşıyorsunuz? Bilmeyenler ve merak edenler aşağıdaki listeye göz gezdirmek isteyebilir.

Anlarsa içine kapanık arkadaşlar anlar!

1. Sevdikleri insanlar ile sessiz zamanlar geçirmeye ihtiyaçları vardır
İçine kapanık insanlar sessizdirler, kafalarının içindeki ses oldukça yüksek olmasına rağmen. Bazen onları sevmek, ihtiyaçları olan sessizliğe saygı duymak anlamına gelir. Sevildiğini hissetmesi için havada sevgi sözcüklerinin uçuşmasına gerek yoktur. Sadece yanında olmanız ve sessizliği de paylaşabilmeniz ona yetecektir.

2. Aşk için konfor bölgesinden çıkabilirler
Esnektirler, bazı dönemlerde daha dışa dönük davranabilirler. Aslında bunu sadece gerçekten kendilerine çok şey ifade eden insanlar için yapabilirler. Yani sizinle büyük ve kalabalık bir düğüne katılmayı göze aldıkları zaman, ertesi gün onlara yeniden şarj olmaları için dokunulmazlık verebilmelisiniz. İlişkinizi dengede tutmak istiyorsanız elbette.

3. Kalplerini sadece özel olduğuna inandıkları insanlara açarlar
Eğer hali hazırda sizinle birlikte ise, bu riski almaya değer olduğunuzu düşünüyor demektir. Kabuklarının içini görmeyi hak ettiğinize inanıyor ve buna izin veriyor demektir. Savunmasız kaldıklarını düşünseler de buna değecek insanların varlığını inkar etmezler.

4. Dinlemeye çok değer verirler
Dinlemek, içe kapanık insanlar için sevginin bir göstergesidir. Konuşmadan önce düşünler. Eğer size bir şey anlatmaya karar verirlerse bunun kesinlikle doğru ve önemli olduğunu bilmelisiniz. Kelimeleri hafife almazlar. Yanlış mesaj vermemek için ellerinden geleni yaparlar. Çok iyi dinl  eyicilerdir ve karşılığında da aynı saygılı tavrı görmek isterler.

5. Uzak ya da soğuk görünmek istemezler
Eğer içine kapanık birisini severseniz, kendinizi arada sırada olsa da onun dünyasında bir yabancı gibi hissetme riskiniz var demektir. Kendi dünyalarında yaşıyor görünebilirler çünkü sürekli düşünüyor ve gelişiyorlardır, bu onların kişiliklerinin bir parçasıdır. Ama sizi dışladıkları anlamına gelmez.

6.  Genellikle dışa dönük insanlara aşık olurlar
İçe dönük insanlar, dışa dönük olanlara aynı anda hayranlık ve kıskançlık duyarlar. Sosyal ilişki ve becerilerinizin farkında olurlar ve bunu nasıl kolaylıkla yapabildiğinize inanamazlar. İşte bu onlara çekici gelir ama bir taraftan da ürkütücü. Asla olamayacakları bir şeyle karşı karşıyadırlar ve kendilerinden, sessiz dünyalarından eninde sonunda sıkılacağınızı düşünürler.

7. Tartışmadan önce düşünmesine izin verin
Zamana ihtiyaçları vardır. Çünkü her şeyi önce kafalarının içinde hallederler. Kelimelerini dikkatle seçerler. Reaktif bir tartışmanın içine balıkla atlamak içe dönük bir insan için hiç hoş olmayacaktır. Ama konuşmaya hazır olduğu zaman, nerede durduğunu ve ne demek istediğini net olarak anlayacaksınızdır.

8. Anlaşılabilmek isterler
Sevdikleri insanların kendilerini anladıklarına güvenirler. Bazen kafalarının içinde gereğinden fazla yaşarlar. Pek çok şeyi aşırı düşünürler. Bu durumu anlayan bir insan ile ilişki yaşaması onun daha paylaşımcı ve ulaşılabilir olmasını kolaylaştırır. Merak ettiğiniz bir şey olursa, ona sormaktan çekinmeyin. Farkındalığınızın ve kendisine ulaşma çabanızın hakkını verecektir.

9. Eğlenmeyi severler
Geniş kitlelerden alabilecekleri enerji ile beslenmemeleri gülmeyi ve eğlenmeyi sevmedikleri anlamına gelmez. Aslında çoğunlukla, güvendikleri insanlar ile paylaşacakları çok kuvveti bir mizah anlayışları vardır. Sessiz bir ruh hiçbir anlamda sıkıcı olmak zorunda değildir.


10. Mutlu olduğunuzu bilmeyi severler
İçine dönük insanlar farklı olduklarını bilirler, en azından diğer insanlardan farklı hissettiklerinin farkındadırlar. Herkesin birbirine benzemesi ya da aynı şeylerden zevk alması zaten mümkün değildir. Ama sizi mutlu etmek isterler, mutlu olduğunuzu bilmek isterler. Çok da gizemli değiller, değil mi? İçine kapanık insanlar aramızdaki en sadık, destekleyici, canlandırıcı, huzurlu ruhlardandırlar. Karşınıza birisi çıktı ve onu seviyorsanız bu fırsatın keyfini çıkarmaya ve hakkını vermeye bakın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  17 Şubat 2017 Cuma 18:50

  içine kapanık biriyle ilişkim var çokta seviyorum, onunda beni sevdiğini biliyorum ama o kadar dile getirmiyor ki duygusal ihtiyacımı karşılayamadığım için çok zorlanıyorum, ara ara kendimi çok değersiz hissedip üzülüyorum.

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2015 Pazartesi 11:23

  one of the best analysis!

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön