Mutlu evliliğin sırları!

Evliliğinizde sorunlar mı var? Yoksa çocuktan sonra her şey değişti mi?

Mutlu evliliğin sırları!

Gerçek şu ki, ebeveyn olmak gerçekten zor ve tüm vaktinizi alan bir iş. Ama bilmelisiniz ki, eğer evliliğiniz sağlamsa tüm aileniz güçlenecek; huzurlu bir yaşamınız olacak; daha iyi anne-baba olacaksınız ve hayatınızda daha fazla eğlence olacak.

Eşinizi dinlemeye ve onunla konuşmaya daha fazla zaman ayırın: Düşüncelerinizi, hayallerinizi ve kaygılarınızı eşinizle paylaşmayı alışkanlık haline getirin.

 

Eşinizin ilgilendiği konularda bilgi edinip, onunla bu konularda konuşun ve sorular sorun. Birbirinizin duygularından ve düşüncelerinden haberdar olun. İnsanlar zamanla değişir ve gelişirler. Birbirinizi tanımaktan vazgeçmeyin.

Fiziksel temas

Fiziksel temas derken sadece cinsellikten bahsetmiyoruz. Maalesef uzun yıllardır birlikte olan çiftler birbirlerine dokunma alışkanlığını kaybediyorlar. Yatak odanız dışında da birbirinize dokunmak sizleri duygusal olarak yakınlaştırır. Eşinize daha sık dokunmak için çaba sarfedin. Dışarı çıktığınızda el ele yürüyün ya da televizyonu birbirinize sarılarak izleyin mesela. Birbirinize sık sık dokunmak, evliliğinizde ki romantizmi artıracaktır.

Eşinize karşı nazik olun

Kaç kere eşlerin birbirlerine kaba davrandıklarına şahit olduğunuzu düşünün. Bu belki sizin ilişkinizde de geçerli. Ne yazık ki pek çok çift birbirlerine, arkadaşlarına asla davranmayacakları kadar kötü muamele ediyor. Bazen, sahip olduklarımızın değerini unutuyoruz ve her zaman bizimle olacaklarını farz ediyoruz. Bu hataya düşmeyin. Eşinize karşı nazik olun, kabalaşmayın.

Evliliğinize sahip çıkın

Sağlam bir evlilik yaratmak ya da var olan ilişkinizi korumak için ilk yapmanız gereken, evliliğinize emek vermeniz ve zaman harcamanız. Güçlü bir ilişkiye sahip olmanız çocuklarınız için de faydalı. Anne babalarının birbirlerini sevdiklerini görmek, onların kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olur. Çocuklar, aile yaşantılarının sarsıntısız bir şekilde sürdüğünü hissetmeye ihtiyaç duyar. Evliliğinize zaman ayırdığınızda, çocuklarınızı ihmal ediyorsunuz diye suçluluk duymayın sakın. Anne babalarının mutluluğunu ve ilişkilerinin sağlamlığını görmek çocuklarınızın da mutluluğunu artıracaktır.

İyi şeylere odaklanın, kötü olanları görmezden gelin

Eşinizin iyi ve sevdiğiniz yönleri ağır bastığı için onunla evlendiniz. İlişkinize değer katmanız için atmanız gereken ilk adım, eşinizin beğendiğiniz, sizi mutlu eden özelliklerine odaklanıp, canınızı sıkan yönlerini çok ciddiye almamak. Salonun ortasındaki kirli çoraplar, eski pazen pijamalar ve masada geğirmesi gibi sizi rahatsız eden küçük şeylere aldırmamayı alışkanlık haline getirin. Bunlar yerine, onun çocuklarınızla oynamasını, size en sevdiğiniz yemeği pişirmesini hatırlayın. Hayatınızda çok iyi tanıdığınız ve güvendiğiniz bir kişiye sahip olmanın yerini hiçbir şey tutmaz. Bunu daima hatırlayın.

Eşinize her gün en az iki kere iltifat edin

Eşinizin iyi yönlerine odaklanmaya karar verdiniz. Şimdi bunu dile getirmeye geldi sıra. İltifatlar, eşinizin kalbini açan altın bir anahtar gibidir. Negatifliklerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Düşünün, biri size güzel bir şey söylediğinde sadece kendinizi iyi hissetmekle kalmıyorsunuz. Size iltifat eden kişiye karşı da olumlu duygular hissediyorsunuz. Aklınıza gelen, sizi ve eşinizi iyi hissettirecek her şeyi iltifat olarak kullanabilirsiniz. 'Eline sağlık canım, yemek çok güzel olmuş' ya da 'bu gömlek sana çok yakışıyor, gözlerinin rengi ortaya çıkıyor' demek çok zor olmasa gerek.

Eşiniz ve siz düzenli olarak ilişkinizi sağlamlaştırmak için çaba gösterdiğinizde, aranızdaki aşk yeniden filizlenebilir. İlişkinizde mutlu olmak sizi daha iyi bir ebeveyn yapar. Hadi, kendiniz ve çocuklarınız için evliliğinizi sağlamlaştırmak için adım atın. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön