Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Uzun zamandır birliktesiniz ve artık ailesiyle tanışmanın zamanı geldi. Peki nasıl davranmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken...

Uzun süreli ilişkilerin güzel ama en zor yanlarından birisi ailesiyle tanışmaktır. Sevdiğinizin ailesiyle tanışmanın heyecanı üzerinizde olur. Sevgilinizin ailesiyle ilk defa tanışacaksanız; heyecan dolayı yapmamanız gereken hareketleri yapabilirsiniz. İşte ailesiyle tanışmadan önce bu tavsiyelere kulak verin!

 

Kıyafetlerinize dikkat edin

Sevgilinizin ailesiyle tanışırken kıyafetlerinizin temiz ve ütülü olmasına özen gösterin. Bu sizin ne kadar düzenli olduğunuzu gösterir. Karşınızdaki insanın kendini özel hissetmesini sağlar. Nasıl, onunla ilk buluşmanızda giydiklerinize özen gösterdiyseniz ailesi ile tanışırken de aynı özeni göstermelisiniz. İçinde rahat edebileceğiniz şık kıyafetler tercih edebilirsiniz.

 

İlk izlenimin önemli olduğunu unutmayın

Kapıyı ilk açtığında karşısında elinde bir çiçek veya hediye tutan birini gördüğünde kim sevinmez ki? Onlara gitmeden önce her ne kadar sevgiliniz bunun çok anlamsız ve gereksiz olduğunu söyleyecek olsa da bu seferlik onun söylediklerini dikkate almayın. Küçük bir şey olsa bile, onlara verdiğiniz değeri gösteren temsili bir hediye alın. Eğer daha önceden bir kaç ipucu alabilirseniz, ailenin zevklerine bir ev hediyesi alabilirsiniz. Durumunuz varsa; ailenin diğer üyeleri için ufak birer hediye almak da gayet güzel olur.

 

Yemek masasına telefonunuzu getirmeyin

Masada birlikte oturacağınız insanlar sizden yaşça büyük ve saygı göstermeniz gerektiğinden onların anlattıklarını can kulağıyla dinlemelisiniz. Eğer telefonunuzu yanınıza alırsanız, gelen bildirimler ve mesajlar nedeniyle gözünüz sürekli telefonunuzda olacaktır. Heyecanınıza yenik düşmeyin, sakin kalarak muhabbete adapte olmaya çalışın. 

 

Birbirinizi ne kadar sevseniz de aranızda mesafe olsun

Her ne kadar sevgiliniz olsa da, onu çok seviyor olsanız da ailesinin yanında olduğunuzu unutmayın! Onu sizin kadar hatta belki daha fazla seven insanların yanındasınız. Bu nedenle onların yanında, onu öpmeye, ayrılmayacakmışcasına ellerinizi bırakmadan oturmamaya dikkat edin.

 

Dinleyin, söz sırası size geldiğinde konuşmaktan çekinmeyin

Sevgiliniz ailesiyle konuşurken, ailesi ile hasret giderirken aralarına girip laflarını bölmeyin. Sizin kadar onların da onu çok sevdiğini unutmayın. Onun hakkında onlardan çok şey bildiğiniz göstermeniz itici olabilir. Sevgilinizle ilgili aile bireylerinden dinleyerek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. 

 

Yardımcı olun

Yemek yediniz, herkes masadan kalktıktan sonra siz de kendinizi misafir olarak görüp bir köşeye çekilmeyin.  Ev halkıyla birlikte masanın kaldırılmasına yardım edin. Böylece onlara hem kaynaştığınızı göstermiş olur hem de her şeyi birlikte yapmaya hazır olduğunuzu göstermiş olursunuz.

 

Ortama uyum sağlayın

Ailece futbolu çok seviyorlar, ya da ailece dizi izlemeye bayılıyorlar. Bu durumun tadını çıkarmaya, onlardan biriymiş gibi davranmaya özen gösterin. Aksi halde söylenip sürekli şikayet edip, hem ailenin hem de sevgilinizin huzurunu kaçırmayın.

 

Onların yanında tartışmayın

Yolda giderken tartıştınız, ona karşı siniriniz hala geçmedi. Öncelikle, önden o girsin veya dışarıda problemlerinizi halledip öyle girin yanlarına. Yoksa sizin hakkınızda hiç iyi düşünmeyeceklerdir. Asık suratlı ve isteksiz tavırlarınız sevgilinizi, ailesinin yanında küçük düşürecek ve yeni bir tartışma daha sebep olacaktır. Bu durumdan kaçınmak için onların yanında olabildiğince sakin ve mutlu görünmeye çalışın. Sürekli kavga ediyormuşsunuz gibi algılamasınlar.

 

SEVGİLİNİZİN ANNESİ İLE TANIŞMAYA GİDERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ? Artık zamanı geldi! Müstakbel ka... SEVGİLİNİN AİLESİYLE TANIŞMAK Büyük gün geldi çattı; sevgilini...

 

Fikirlerine saygı duyun

Uzmanlık alanınız, eğitiminiz ne olursa olsun onları yaptıklarıyla yargılamayın. Fikrinizi söyleyin ama onların düşüncelerini değiştirmeye çalışmayın. Siz, her ne kadar çok sevdikleri çocuklarının hayatını paylaşacağınız bir insan olsanız bile; onların fikirlerine ve nasıl düşündüklerine müdahale edemezsiniz.

 

Doğal olun

Daha onları tanımadan yapmacık bir samimiyetle sevgi gösterilerinde bulunmayın. Yaşları itibariyle sizden daha büyük ve tecrübeli insanlar olduklarından bu davranışınızın hiç de samimi olmadığını anlayacaklardır.

 

Yalan söylemeyin

Kendinizi onlara sevdirmek ve kabul ettirmek belki de muhabbette ortak bir yön bulmak için yalan söylemeyin. Çekimser olmanız ses çıkarmamanız yalan söylediğinizin ortaya çıkmasından çok daha iyidir.

 

Aile kurallarını çiğnemeyin

Onlarda kalacaksanız, evin düzeninin bozulmasına izin vermeyin. Erkek ya da kız arkadaşınızla aynı odada kalmak için ısrarcı davranmayın. Bu onların hiç hoşuna gitmeyecektir ve sizi oldukça kaba bulacaklardır.

 

Arkalarından konuşmayın

Evlerindeyken konuştuklarınıza çok dikkat edin. Onları eleştirdiğiniz bir sırada hiç olmadık ve beklemediğiniz bir anda karışınıza biri çıkabilir ve dediklerinizin hepsini duymuş olabilir. Bu nedenle söylediklerinize dikkat etmelisiniz.

 

Geç kalmayın

Erkek / kız arkadaşınızın ailesine sevgilinizden ayrı gidecekseniz; zamanında orada olmaya özen gösterin. Yemek zamanında insanları masada bekletmeniz çok kaba bir davranış olacaktır. 

 

Ailenin tüm üyeleri ile zaman geçirmeye çalışın

Gözünüze kestirdiğiniz, kendinize yakın hissettiğiniz insanlarla konuşun fakat bunun yanında ailenin diğer üyeleriyle de konuşun, onları tanımaya çalışın. Kabul ediyoruz onun ailesi ile tanışmak, hiç bilmediğiniz bir evde, hiç tanımadığınız insanlarla birlikte zaman geçirmek kolay değil fakat insanları konuşarak tanıyabilirsiniz.

 

Sevgilinizin annesi ile tanışmak
+6
Ona kendisi ile ilgili sorular sorun Utangaç insanlar bile direk sorulduğunda kendisinden bahsetmeyi severler, yani eğer onu bir diyalog içine çekmek isterseniz kendisi odaklı sorular yöneltmeniz yeterli olacaktır. Bir insanı tanımak elbette hemen ve kolay olacak bir şey değildir ama diyalog kurarak sürece başlamış olacaksınız. Üstelik sevgilisinin çocukluğu ile ilgili komik hikayeleri duymak kimin hoşuna gitmez ki?

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  27 Haziran 2016 Pazartesi 10:31

  Ben oğlumun sevgilisiyle ilk defa tanışıyorum kuza ne hediye allayım.

  Cevapla
 •  
  20 Aralık 2014 Cumartesi 00:58

  özellikle aile kurallarını bozmayın babında tamamen koptum. kız arkadaşınızla aynı odada kalmak konusunda ısrarcı olmayın )))))))))))) nassı yaaaa

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2016 Çarşamba 16:01

  :))


 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön