Erkekler kaç yaşındaki kadınlardan hoşlanır

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, söz konusu cinsel partner seçmek olduğunda, her yaştan erkek tek bir tiple ilgileniyor: 20’li yaşlarındaki kadınlar.

20 rakamı erkeklere ne ifade eder?

Finlandiyalı araştırmacılar, 18 ile 49 yaş arasında 12.656 erkek ve kadından oluşan bir grup üzerinde araştırma yaptı ve cinsel partner yaş tercihleri üzerine yoğunlaştı. Her katılımcıya, son 12 ay içinde hangi yaş grubundan karşı cinsi çekici bulduklarını ve yine hangi yaş grubundan insanlarla cinsel ilişkiye girdiklerini sordu.


Araştırmacıların hipotezine uygun olarak, sonuçlar cinsiyete göre değişmekteydi. Kadınların kendi yaşlarında ya da kendilerinden birkaç yaş büyük erkeklerle ilgileniyor olduğu ortaya çıktı. Spesifik olarak yirmili yaşlarındaki kadınlar kendilerinden ortalama 4 yaş büyük erkekleri seçerken, yaşlandıkça yaş farkı tercihi azalıyor.

Erkekler hangi kadınları çekici buluyor?

 
Erkekler ise sadece tek bir yaş grubu ile ilgileniyor: 20'li yaşlarındaki kadınlar. Hatta bu kendisi de 20’li yaşlarında olan erkekler için de geçerli.


Araştırmacılar, iki cinsin yaş tercihlerinin de evrimsel biyolojik kökleri olduğunu savunuyorlar. Hipotez, kadınların daha yaşlı erkeklere yönelme sebebini sunabilecekleri ‘kaynaklara’ bağlıyor, üremekle ilgili becerileri dahil: “Erkekler kadınlardan sonra olgunlaşır ve evrimsel geçmişimiz beslenme bağımsızlığını kazanması için bir çocuğun iki ebeveyne ihtiyacı olduğunu gösterir.”


Araştırmacılara göre, aslında erkekler için de aynı faktör geçerli, kadınları en doğurgan dönemlerinde tercih ediyorlar. “ Kadınların doğurganlık özelliğinin en yüksek olduğu dönem 20’li yaşlarının ortaları ve 35’den sonra da düşüşe geçiyor. Özellikle kısa dönem çiftleşmelerinde, erkekler doğurgan kadınlara yüksek ilgi duyuyor ve bu da 20’li yaşlar demek.”

 

İkinci sorunun cevabı da cinsiyete göre değişiyor. “Kadınlar teori ve pratikte aynı yaş grubu kalıbıyla ilişki yaşıyor, erkeklerde ise pratik daha değişken bir grubu kapsıyor.”

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 473

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2923

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2455

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1534

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4913

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön