Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır

Erkeklerin kadınlarda çekici buldukları bilimsel olarak kanıtlanmış 6 özellik...

Erkek cinsi kadın cinsini neden çekici bulur?

Aşağıdaki video, bilimin belirli dişi özellikleri ile erkek çekimi arasında bulduğu ilginç bağlantıları içeriyor. İnsan bir an hiç umut olmadığını düşünüyor; belki de gerçekten belirli şeylerden hoşlanmaya programlandık. Ancak durumun böyle olmadığını bilmek gerçekten rahatlatıcı.


Bu video, muhtemelen birçok insan tarafından izlenecek; fakat bir yandan da farklı bakış açılarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Video, makyaj ve kozmetik ile ilgili ilginç şeyler söylüyor. Kozmetik, kültürlerin artık takıntılı oldukları, hiçbir şekilde gereklilik olmaksızın yalnızca kar amaçlı yaratılmış olan ve buna rağmen en geniş kapsamlı sektörlerde biri. Peki, neden? Gerçekten de bu yolla çekici olmak isteyen varlıklar olarak mı programlandık? Yoksa dayatılan fikirlerle kandırıldık mı?  


Programlanmış Bir Sektör

Garip olan şu ki bu araştırmalar, erkeklerin aslında az ya da hiç makyaj yapmayan kadınları tercih ettiklerini ortaya koydu. Bu durum gerçekten ilginç; çünkü karşı cins doğru olduğunu düşünmese de çekiciliğin ne olduğunu ve çekici olmak için ne yapmamız gerektiğini söyleyen bir sektör var. Ancak kadınlar tonlarca para harcıyor, yüzlerine zehirli kimyasallar uyguluyor ve sağlıklarına zarar veriyorlar – ve süreçte erkeklerin gözlerine daha az çekici görünüyorlar. Pazarlamanın zihinlerimizi manipüle eden gücüne hayret etmemek elde değil.


Videoyu izlemeden önce fark edilmesi gereken son şey ise şu: ‘bilim’ ifadesinin kullanılması, farklı çalışmalardan farklı sonuçların elde edilemeyeceği anlamına gelmez. İyi görünmek adına bir anda bu özelliklere odaklanmak gerekiyor demek de değildir. Nihayetinde insanların en çekici bulacakları şey, iyi, dürüst ve sevgi dolu olabilme yeteneğinizdir. Görünüşümüze odaklandığımız kadar buna da odaklanabilsek, dünya çok daha farklı bir yer olurdu.


Bu tür videolar, hızlı bir şekilde yayılıp belirli bir şekilde görünen (ya da görünmeyen) insanları lekeleyerek kişinin kendine verdiği değeri düşürmesine sebep olabilir. Peki doğuştan bu özelliklere sahip olmayan insanlar? Bilim yeterince iyi olmadıklarını söylediği için kötü mü hissetmeliler? Kesinlikle hayır. Anlamlı ilişkilerde, kim olduğunu kabullenmek ve iyi bir insan olmak, görünüşü daima gölgede bırakır.  


Bahsedilen özelliklerin gerçeklikle örtüşüp örtüşmediğini kontrol etmek de önemlidir. Objektif oldukları düşünülse de sübjektif oldukları iddia edilen bu özelliklerin herhangi birinin ya da tümünün önemsiz olduğunu fark edebilirsiniz.  


Liste:

1. Doğurgan vücuda uygun düşen belirli bel-kalça oranları.

2. Yüksek perdeli ses tonu.

3. Uzun, sağlıklı saçlar

4. Gülümsemek

5. Az makyaj yapmak

6. Kırmızı renk de çekiciliği artırıyor


Kaynak: http://www.collective-evolution.com/2015/07/04/6-scientifically-proven-features-men-find-attractive-in-women-but/

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön