Kadınlara sorduk: Erkekler ne zaman olgunlaşır?

Erkekler ne zaman olgunlaşır? 30’lu yaşlarını devirdiklerinde mi, baba oldukları zaman mı yoksa hiçbir zaman mı?

Kadınlara sorduk: Erkekler ne zaman olgunlaşır?

Erkekler ne zaman olgunlaşır? 30’lu yaşlarını devirdiklerinde mi, baba oldukları zaman mı yoksa hiçbir zaman mı?

 

Kadınlara erkeklerin ne zaman olgunlaşabileceğini sorduk, çok da ilginç cevaplar aldık.

 

İşte erkekler ne zaman olgunlaşır sorusunun yanıtları:

 

Esra D. (29)

Erkekler aile büyüklerinin hayatlarından sorumluluk anlamında çıktığında olgunlaşır. Yaş olarak ortalama 32 diye düşünüyorum ben.

 

Cansu K. (25)

Bence erkekleri olgunlaştıracak, onları bencillikten kurtaracak tek şey bir bebek sahibi olmaları. Yani onlar ancak baba oldukları zaman olgunlaşabilirler.

 

Yasemin Ö. (23)

Kesinlikle hayatlarının kazığını yediklerinde!

 

Gözde K. (25)

Kişinin eğitiminden, kişisel gelişiminden, tecrübelerinden yola çıkarak kesin bir yaş belirtmek yanlış olur kanısındayım. Ama illaki bir yaş belirtmek gerekirse 40-45 arası diyebilirim.

 

Burcu  K. (27)

Bir erkek acı çekince olgunlaşır, zora gelince olgunlaşır, canı yanınca olgunlaşır. Yaşattığı şeyleri kendi bir başkası tarafından  yaşadığında olgunlaşır çünkü o zaman anlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu...

 

Bayer T. (24)

Bence erkekler babalarını kaybettikleri zaman olgunlaşır. Ondan önce babaları sevgilileri eşleri  anneleri arkalarını toplar. Olgun olma gereği duymazlar. Ama babalarını kaybettikleri zaman farklı bir misyon yüklenir üzerlerine.

 

Papatya A. (32)

Ben anlamam böyle genellemelerden ama kazık yiyince, işleri iflas edince, çok sevdiği kadın tarafından terk edilince falan herhalde. Tabii hiçbirinin kar etmediği erkekler de vardır. Bence olgunlaşmak karaktere bağlıdır. Hamurunda yoksa olgunlaşması zordur. Sağlam karakterli adamın da 20 yaşında olgunlaşması mümkündür.

 

Görkem Ç. (25)

Öyle bir zaman diliminin varlığından şüphe etmekle beraber, çektikleri sıkıntılar, üzüntülerle doğru orantılıdır bence olgunlaşmaları. Hayattan okkalı bir ders almadıkça büyümelerini beklemek saçmalık olur.  Tabi ki buda değişkenlik gösterecek bir durum. Bazısı dünya yansa akıllanmaz. Tüm erkekleri kapsayacak bir tespit yapmak gerekirse de 25 yaş sınırını söyleyebilirim. Erkekler başlarına ne gelirse gelsin 25'lerini görmeden asla olgun düşünemiyorlar.

 

Deniz A. (27)

30- 35'inden sonra... Yaşlandığını kabul etmez, annesi hala yanındadır ve hala etrafında çoraplarını toplayan biri vardır. Maddi olarak da bir doygunluğa anca bu dönemde ulaşır, kadınları da anca anlamaya başlar.

 

Serra A. (27)

Bir kısmı evlendiğinde, bir kısmı baba olduğunda. Onun dışında akılları hep 5 karış havada.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön