Kilitli kapılarınızı açın

Kilitli kapılarınızı açın

Hepimiz ayrı ayrı kendi bildiğimizden daha mükemmel varlıklarız. Kendi mükemmelliğimizi çoğu zaman fark etmeden yaşıyoruz. Fark etmemiz kesinlikle gerekiyor.

 

Mükemmel olmama ihtimalimiz yok aslında eğer bizim oluşumumuz için üfleyen ruha inanıyorsak. O zaman hepimiz çok değerliyiz, demek...

 

Ve en önemlisi her şeye yetecek gücümüz var, demek... Kısaca, biz istersek her şey olur. Hepimizin takıldığı nokta ise sabırsızlık.

 

Kilitlenme noktalarımızdan biri bu, SABRETMEYİ ÖĞRENECEĞİZ.

 

Şimdi sabretmeyi öğrenme ve safhalarını inceleyelim:

Etrafımızda bulunan her şeyin bir enerjisi var. Ve sürekli bir enerji alış-verişindeyiz. Hayat denilen yolda bazen enerjimizi o kadar çok ani tüketiyoruz ki enerjimiz azaldığı zaman kilitleniyoruz. Ve kilit anında her şey aksi gitmeye başlıyor. Ve tekrar enerji üretebilmek için bir süre gerekiyor. Bu süre, işte, sabretme süremizdir. Sabretmenin ucu bucağı yoktur. Çünkü hayatın hangi oyununda sabredeceğimizi bilmiyoruz. Sabretme süresinde isyan etmek ise yapılabilecek en önemli hatadır.

 

Siz kime isyan ediyorsunuz? Bir düşünün. Bu sorunun cevabını bulduğunuz veya fark ettiğiniz an isyan etmek gelmez zaten ama yine de eğer bu soruya iç sesiniz cevap vermiyorsa bir de bu yolu deneyin:

 

İsyan etmek aklınıza geldiği zaman lütfen alışkanlık haline getirin ki şükredin. Diliniz isyan etse de gönlünüz hep şükürde olsun. Olsun ki zamanla dilinizdeki isyan gitsin gönlünüzde, dilinizde şükretsin. Sabretmek enerji depolamaktır. Şükretmek ise enerjinizi yükseltmektir.

 

Şükretmeye devam ettikçe kilitleriniz açılmaya başlayacaktır.

 

Enerjinizi yükseltmek için daha çok yollar deneyebilirsiniz. Bunlardan en önemlilerinden biri doğa yaşamına dönmektir. Doğa ile iç içe olun. Doğada yürüyüş yapın. Parklarda bol bol yürüyüş yapın. Sahilde, deniz kenarında bol bol yürüyüş yapın.

 

Yine enerjinizi yükseltmek için arada mutlaka derin nefesler alın. Nefes alırken tüm ciğerleriniz dolsun. Karnınız şişsin. Verirken karnınız insin. Enerjinizi yükseltmek için suyu hissedin. Su için ve yıkanın. Günde her gün 2 litreye yakın su tüketin.

 

Meditasyon yapın. Günde en az 5 dakika. Hiç vaktiniz olmuyorsa gece yatakta 5 dakika yapmaya çalışın. Dua edin. Şükredin. Enerjiniz yükseldikçe dünya enerjisi ve kainat enerjisi size daha çabuk yanıt verecektir.

 

Aslında kapıları kilitleyen de açan da sizsiniz. Haydi, hemen başlayın.

 

Okuyan herkesin tek tek enerjisi yükselsin. Duaları kabul olsun. Kilitleri çözülsün. Tüm istekleri gönlünden, aklından geçenleri olsun.

 

Mutlu huzurlu günleriniz olsun.

 

Meral Boylu

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  11 Kasım 2018 Pazar 00:58

  Haklısınız deniycem

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön