İnsanlık ince işçilik ister...

İnsanlık ince işçilik ister...

İnsanlık ince işçilik ister, insan olmaya çalışan herkes kahramandır. Birçok insanın aşağılıkta sınır tanımadığını, yalakaların, yalancıların nasıl organize olup haklı çıktığını, bir insanın nasıl harcanabildiğini ve adaletin hiçbir yerde olmadığını öğrendim.

 

Bana benden, sana senden başka kimseden fayda yok. Yaşım ilerledikçe etrafımdaki insanların ne kadar iki yüzlü, çıkarcı olduklarını görüyorum. İnsanın beklentileri başkalarından olursa, hep hayal kırıklığına uğramasının normal olduğunu düşünüyorum.

 

Bir insanın geçmişteki doğrusu bu gününün yanlışı, bu gününün yanlışı da yarınının doğrusu olabilir, bunu hepimiz biliriz işimize gelmeyince de aksini iddia ederiz.

 

Ama hiç kimse tam anlamıyla kendi kendine yetemez, bu ego besleyen bir bakış açısı olur. Birileri üretimde çalışmasa, tamirciler olmasa, hizmet sektörü olmasa vs. her şeyi insan kendisi yapmak zorunda kalsa büyük bir kaos yaşanırdı.

 

Yaşam döngüsü ve insanın ihtiyaçları bunlar, hak hukuk meselesi ise ayrı konu. Birilerine muhtaç olmayı normal kabul ediyoruz. İrademizle yapıyoruz her şeyi sonrada sonucuna katlanıyoruz. Yani acıysa acı, mutluluksa mutluluk.

 

Yozlaşmanın dibine doğru ilerliyoruz, kimsenin kimseye sabrı yok, ayıp vs. kimsenin umursadığı yok, herkes egosunun peşinde, paramparçayız. Sevgi, dostluk, nezaket, fedakarlık hepsi atıldı, terk edildi, sadece egoizm var, egolardan başka bir şey kalmadı meydanlarda.

 

İnsanlar o kadar zayıf ki maskelerinin üzerine maske takıyorlar. Ama dünya çaresiz insanların korkularıyla yaşayamayacağı, bir şeyler başaramayacağı kadar büyük.

 

Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön