Hayatın içinden - 14

Meserifi

Hayatın içinden - 14

Bu gidişle Sezen beni, hepatit yüzünden uzun süre önce yollarımı ayırdığım C2H6O ile tekrar karşılaştıracak. “Vurunca dibine sakız rakısının” ne demek oluyor? İlla dibini görmek mi elzem? Tadında bıraksın güzel insanlar, ağlamasınlar da. Hep gülsünler, mutlu olsunlar. “Çakır keyif” makamı tatmin etsin bu güzel insanları. “Her şeyin fazlası zarar” diye boşuna söylememiş büyüklerimiz.

 

İlla da şişenin dibine vurmayı hedef görenlerin bir kısmı masumca sızarken -en makbulü- diğer bir kısmının çenesi bir düşer ki sormayın. Yakınlarını -sevgilisi, yoksa ana babasını, patronunu, çoğunlukla da eşini- şikayet edip salya sümük ağlayan mı istersin? Sanki cesaret şurubu içmiş gibi, herkese sataşmayı görev bilen, sonunda bir araba sopayı yeyip küfelik -sedyelik- olan mı istersin? Yanındakilere, hatta gelen geçen herkese sarılıp öpen, abuk subuk bir şeyler anlatmaya çalışan, ayakta zor duran, sonunda da bir köşeye yığılan mı istersin? Anlattıkça anlatan, toplasan bir cümle etmeyen, muhabbetin içine eden, mundar eden mi? Bazıları da -özel bir azınlık- sanki içtiklerini, boğazlarından geçerken daha, rafineri gibi filtre ederler, damıtma işlemi yaparlar da meret gram dokunmaz. Santim bozmazlar kendilerini. Aksine, daha oturaklı, daha bilge, daha neşeli, daha bir insan olurlar. Kitap gibidir anlattıkları, doyum olmaz. Ne anlatsalar zevkle dinlenir. Yavaş içerler. İçtikçe anlatırlar. Konu her zaman elitdir. Laf ebeliği asla yapmazlar. Arada dahice espri yapmasalar, amfide bir profesörden ders dinliyor hissine kapılırsınız. Zaman bitsin istemezsiniz. “Ağzıyla içmek” terimi, bu güzel -özel- insanlar için söylenmiştir.

 

Şimdi söyle bakalım Sezen, hala şişenin dibine vurmakta ısrarcı mısın? Eğer “ağzıyla içmeyi” bilmeyen varsa mecliste, gecemiz heba olmasın. Tadında bırakalım gitsin.

 

Bir akşam sakızlı içeceğini al da kapımı çal. Bir, bilemedin iki duble de ben içerim. Üçüncüyü asla. Mezeleri ben hazırlarım. Sen de söylersin güzel güzel. Gece güzel, dostluk güzel,biz güzel. Aslında hayat çok güzel.

 

03.08

 

Meserifi

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  14 Ağustos 2018 Salı 11:09

  yazılarını gerçekten büyük bir keyif ve merakla takip ediyorum.anlatımlarınız çok güzel hikayeleriniz çok gerçek ve yaşanmışlıklardan özenle seçilmiş satılar.iyi bir yazarsınız çok daha iyi olacağınıza da eminim

  Cevapla
 •  
  14 Ağustos 2018 Salı 13:38

  çok teşekkür ederim. çok naziksiniz. sevdiklerinizle,sağlıkla kalın.

 •  
  13 Ağustos 2018 Pazartesi 14:35

  yazı çok keyifli olmuş, betimlemeler oldukça hoş. yazarın buradaki edebi yönü en iyi blog yazalarından olduğunu düşünüyorum.

  Cevapla
 •  
  13 Ağustos 2018 Pazartesi 14:51

  çok teşekkür ederim. "yazar" bana bir çok beden büyük gelir. iltifat etmişsiniz. çok okuyorum desem de doğru olmaz, yazmaya da bir ay önce başladım. içimden geldiği, gözümün gördüğü, dilimin döndüğü kadarını sizinle paylaşıyorum. sağlıkla kalın. meserifi.


 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön