Tinderella - 4: Ne yapacağım bu adamla?

Tinderella - 4: Ne yapacağım bu adamla?

Güzel! Tinder macerası git gide daha keyifli hale geliyor. Koşarak uzaklaştığım ilk buluşma, gülerek ayrıldığım ikinci buluşma ve ‘mutlu sonlu’ üçüncünün ardından özgüvenim daha da yerinde. Profilimi tekrar gözden geçiriyorum, bir iki yeni fotoğraf ekliyorum. Orada ‘takılacak’ birini aramak için bulunan adamların profilleri arasında dolaşırken neleri ‘yapmamamız’ gerektiği konusunda daha çok fikir ediniyorum.

 

Ne istediğimi artık gayet iyi bildiğim için, gelen yeni mesajlardan birini: “Biraz muhabbet edelim, sonrasına bakarız” diyerek cevapladım. Bu da hoş biri, nazik konuşuyor. Ama daha önceki yazışmalardan bildiğim üzere muhabbet ‘ee ne iş yapıyorsun’a geldi mi libido düşüyor.

 

Evleneceğim birini aramadığımı ima etmeye çalışırken önüme gelenle yatağa girdiğim mesajını da vermek istemiyorum. Ve evet, artık birkaç adamdan bahsettiğimiz için sanırım hoşlandığım ve bir geceyi beraber geçirdiğim adamdan Can diye bahsedebiliriz.

 

Can arada sırada mesaj yazmaya devam ediyor, şarkı gönderiyor, yazışıp gülüyoruz. Ama görüşmeden geçirdiğimiz birkaç günde ben başkalarıyla da yazışmaya devam ediyorum.

 

Tekrar buluşmaya karar veriyoruz. Yine dışarıda buluşup bir şeyler içeceğiz, sonra evine gideceğiz. Bu sefer planlıyız, niyetimiz belli. O sırada yine telefonuma bir bildirim geliyor. “Tinder’dan mı?” diye soruyor gülerek, “evet” diyorum ama mesaja bakmıyorum.

 

Buluşma gayet eğlenceli geçiyor ama arada sırada bana biraz uzun uzun baktığını fark ediyorum. Sürekli gülümsüyor. “Çok hoşlandım senden, bu kadar beklemiyordum açıkçası” diyor. Eve gittiğimizde de daha sıkı sarılıyor bana. Daha çok sevdiği müzikleri açıyor, daha çok anlatıyor, daha da uzun uzun bakmaya devam ediyor. Bir şekilde huzursuz olup gece orada kalmak istemediğimi söylüyorum, bozuluyor. Fikrimi değiştirip koynunda yatıyorum ama sabah kahvaltı etmeden kaçıyorum.

 

Evet, yeni biriyle sarılmak güzel ama henüz birinin bana sıkı sıkı sarılmasına hazır değilim galiba! Başkalarıyla yazıştığımı söylediğimde de bozulmuştu. Ne yani, sevgili mi olacağız sanıyor?

 

Arkadaşlarımın ‘takıl bu çocukla!’ baskısı devam ederken ben onunla görüşmeye biraz ara vermeyi planlıyorum. Niyetim bu değil ki! Tamam takılalım da, birkaç sevişme sonra sevgilim diyecek adam bana, istemiyorum!

 

Bir de erkekler ‘takılacak kız’ bulamamaktan yakınırlar... Hiçbirinin ilişki istemediğini duyuyoruz ama ne hikmetse, hatun da ilişki istemediği zaman adamlar bir huylanıyorlar. Ego mu bu? “Nasıl yani, bana aşık olup peşime düşmesi gerekirdi!” mi diyor? Yoksa gerçekten onun da niyeti biraz takılmaktı ama uygunsuz bir şekilde hayalindeki sevgiliyle mi karşılaştı?

 

Artık sorgulamıyorum. Tek eşli bir ilişkiyle geçen uzun zamandan sonra başka insanlar tanımak, başka tecrübeler edinmek, başka maceralar yaşamak istiyorum. Kimseye bağlanmadan iyi vakit geçirmek istiyorum. Zaten yaşadığımız yerde evlenip çoluğa çocuğa hala karışmadığım için yeterince eleştiri alıyorum. Herkesi mutlu edemem ama kendimi mutlu edebilirim.

 

Can’a ondan hoşlandığımı, onunla zaman geçirmekten keyif aldığımı ve tanıştığımıza da çok memnun olduğumu söylüyorum. “Ama aşkı meşki karıştırmayalım gözünü seveyim, ilişki istemiyorum” diye de hatırlatıyorum.

 

Bunun üzerine birkaç gün aramaması iyi oldu. Özgüvenim de yükselmişken artık sosyal ortamlarda da kendimi rahat hissediyorum, haftasonları dışarı çıkarken illa biriyle buluşayım derdim yok artık. Ama tabii, yazışmalar devam ediyor. “Biraz muhabbet edelim” dediğim adam, onun adı da Mehmet olsun, buluşmayı teklif ediyor.

 

Haftaya Mehmet’le buluşacağım, doğrudan yemeğe davet etti hem de, ilginç olacağa benziyor!

 

Rumuz: Tinderella 

Diğer bölümler...

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  30 Temmuz 2018 Pazartesi 22:48

  Birlikte gecirilen zamanin ,aldigimiz tatlarin ve yaptigimiz sohbetlerin ne kadar kıymetli olduğunu anlatan icten bir yazı olmuş eline yüreğine saglik Ozgn

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön