Aşk kadın ruhundan hiç anlamıyor

Aşk kadın ruhundan hiç anlamıyor

Aslında hiç zor değil. “Bir çikolatadan bile mutlu olabilen kadını anlaması nesi zor?” mu demeliyiz? Kadınların en büyük şikayetleri erkeklerin onları anlamamaları, empati yapamamaları. Kadınlar biraz daha detaycı iken erkekler daha düz mantık... Bazıları şımartılsın, sürprizler yapılsın, sürekli ilgi görsün, pastalardan tek taşlar çıksın ister, bazıları ise bunların hiç birini istemez sadece sevgi saygı ister. Her kadın bir değil. Sözüm meclisten dışarı ama erkekler bunu ayırt edemiyor.


Kadın ne söyler, erkek ne anlar?

Kadın aslında bir cümle ederken onun içindeki gizli mesajı erkeğe iletir ama erkek bunu düz mantıkla anlar ya da hiç anlamaz. ”Kuaförden geldim” derken karşındakinden övgü ve iltifat bekler saçıyla başıyla alakalı. İşte bütün mesele bu! Her erkek tabi ki aynı değil. Çok ince ruhlu, anlayışlı erkeklerde var. Ancak, belki kız kardeşi olan, kızı olan, ya da kadınların içinde doğmuş büyümüş erkek bunu daha net anlayabiliyor. Genelde erkekler akıl okuma ile uğraşmazlar ve bazen sırf karşısındaki kadın sussun diye “Tamam” der ama neye tamam dediğini bile bilmeden. Bu durum evliliklerin ve kadın erkek ilişkilerinin en büyük sorunudur. Kadınla erkeğin arasındaki en büyük problem iletişimsizlik ve bu anlamama durumundan kaynaklanıyor. Bir kadın her zaman kendini koruyup, kollayacak, sahiplenecek adamın peşine düşer. Artık kadında çalıştığından para, pul, servet ikinci maddeye düştü. Tabi bu her kadın için geçerli değil. İhtiyaçlarını da ön planda tutan bir sürü kadın var. Genelleme yapmak doğru olmaz. 


Biz kadınların çelişkili ve detaycı dünyası bazen eşlerimizi, sevgililerimizi içinden çıkılmaz hallere sokabilir ama unutmamak gerekir ki her başarılı erkeğin arkasında bir kadın sevgisi yatar.


Freud

“Hiç cevaplanamamış, kadın ruhu üzerinde 30 yılı aşkın çalışma yapsam da benim de bir cevap bulamadığım o soru halen duruyor: Bir kadın ne ister?”

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön