Tescilli erkekler ve şişirilmiş tavuklar

Tescilli erkekler ve şişirilmiş tavuklar

Sosyal medyanın hayatımızda dev bir alan kapladığı malumunuz. Ne ki yoğun bir bilgi, duyarlılık, hadise ve konu bombardımanıyla karşı karşıya kalıyoruz.

 

Beş dakikalık bir turlamada, enjektörle şişirip satılan tavuklar, muhteşem bir dans performansı videosu, binbir filtreden geçirilmiş selfie pozları, like’lara boğulmak için yazılmış sansasyonel itiraflar ve daha tonlarcasıyla karşılaşmak mümkün.

 

İşte tam da böyle bir turda, şişirilmiş tavuk videosundan sonra karşıma çıkan, üzerinde “Tescilli Erkeklik Belgesi” yazan bir diploma fotoğrafı oldu. Diplomayı veren bir hastanenin cerrahi uzmanı. Velhasıl, şişirilmiş tavukların etkisinden henüz kurtulamamış olan ben, konuya adapte olmakta zorluk çekmedim efen’im. Sıradaki “şişirme olayına” hızla göz attım.

 

Diploma, cerrahi uzmanı tarafından sünnet edilen çocuklara veriliyormuş meğerse. Diplomanın hikâyesine kulak verirsek….

 

Aslında bu erkeklik tescil belgesi, “bizim toplumumuz dışında birçok toplumun anlamadığı” bir konuymuş. Çünkü bizim kültürümüzde konu aynı zamanda bir “gelenek” imiş. Bittabi “errrkek bir millet” oluşumuz tevekkeli değilmiş. Nihayetinde tıp bile bunu diyorsa...

 

Tıbbın “geleneğe” böylesine teveccüh göstermesi bakalım bizi nerelere getirecek? Kim bilir belki yarın bir gün başlık parası ürolojinin, el öpme âdeti beyin cerrahinin, bayramlaşma ritüelleri jinekolojinin, “sırtından sopayı eksik etmeme” spor hekimliğinin konusu haline gelecektir! Biz yeniden tescil belgesine gelirsek, diplomada adı yazılan çocuğa “sen artık erkek oldun, erkekçe yaşa” denilmekte.

 

Diplomayı kapan çocuğun “erkekçe” yaşamaya başlayacağından hiç kuşkunuz olmasın.

 

Diplomayı kapan çocuk, kesilen kısmın acısını kenara koyup yıllarca pipisinin boyunu ölçecektir. Çişinin gittiği uzaklığı yarıştıracak, pipinin verdiği güce dayanarak kızlarla dalga geçecek, kendi gibi olmayan diğer erkekleri “kız gibi” görecektir.

 

Diplomayı kapan çocuk, “erkekçe” yaşayacaktır; yaralı bir pipiden hayatın her alanında kadınlara saç baş yolduran bir “bay bilgiç penise” dönüşecektir.

 

Mutfağı hiç kullanmasa da en iyi turşu tarifini ve çay bardaklarını parlatmanın inceliklerini çeşitli ortamlarda size zerk etmeyi başaracaktır.

 

Bir uzay mühendisi edasıyla ampül değiştirdiğini de Google destekli felsefi yan dal uzmanlığını da ve hatta icabında tek satır okumasa da kuantum fiziği malumatlarını da başarıyla gösterecektir.

 

“Turşu tarifi verebilen bir kuantum fiziği malumatçısı erkek” olarak baş döndürecek, diz titretecektir.

 

Diplomayı kapan çocuk “erkekçe” yaşayacaktır; yıllarca sürekli “erkekliğini” kaybetmekten korkacak, “erkek adam ağlamaz” deyip geceleri kafayı yastığa koydukça bir iki damla akıtacaktır.

 

“Adam gibi” işe girecek, aile reisi olacak, “adam gibi” rakı içecektir!

 

Diplomayı kapan çocuk “erkekçe” yaşayacaktır; yetememenin, olduramamanın becerememenin olduğu yerde bastıracak, höykürecek, vura vura “erkek” olacaktır!

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön