Sözüm senettir diyenler, bahaneyle ödeme yaparlar!

Sözüm senettir diyenler, bahaneyle ödeme yaparlar!

Her geçen gün daha çok içime kapanıyor, sayılı görüştüğüm, yakın bulduğum kişileri daha çok eliyorum. Ne yazık ki artık normal olması gerektiği gibi davranan, düzgün konuşan, vicdanını kaybetmeyen ve düşünebilen insan görünce seviniyoruz. Bu dönemde bu ülkede yaşam gerçekten çok yorucu. Maddi ve manevi bir çöküş yaşıyoruz. Bu zor şartlarda zombi gibi sadece canlı görünen ruhsuz canlılar ile aynı yerde yaşamak zorundayız. İnsanlar birbirinin canını daha çok yakmak için uğraşıyorlar. Çoğu da yaşadığı bütün sorunlarının acısını tanımadığı insanlara sözlü saldırarak çıkarmaya çalışıyor.

 

Toplum öyle bir yozlaşmış ki iyi niyetle söylediğiniz bir şeyi bile hemen kötüye yorumluyorlar. Günlük hayatta en büyük sıkıntılardan birisi, hemen her şeye muhalefet oluyorlar. Herkes her şeyi biliyor, hepsi akademisyen, doktor, avukat, savcı, mühendis vs. Gerçekten başlar ayak, ayaklar baş olmaya koşar adımla ilerliyor.

 

Herkesin herkes hakkında tanısın tanımasın bir fikri, bir lafı var. Üstelik bazen görünen bile gerçeğin kendisi değilken. Mevlana der ki, 'Cehalet insanı çirkinleştirir. Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım vardır. Lakin, lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye.' Düşüncelerini hayata geçirecek kadar cesaretli olmayanlar ömürlerini cesaretli insanların dedikodularını yapmakla geçirirler. Korkularıyla yüzleşemez ve kendi yaptıklarını görmeyip sürekli kişileri eleştirirler. Karşılığını alınca da kudururlar. Bilmezler ki, dürüst olanın kaybetmekten korkusu olmaz.

 

Sözüm senettir diyenler gün gelir bahaneyle ödeme yaparlar. Davranış ve üslup kişiliği belirler. Dünyada hiçbir şey bedava verilmiyor, her şeyin bir bedeli var. Önceden hareket etmek ön ödeme gibidir. İrademizle yönlenen çabalar, fedakarlıklar, acı çekmeler vs. ön ödeme şeklidir ve hepsinin zamanı sıkıştırma gücü vardır. Dünyada her şey var, her şey yaratılmış ama ne yönde, nasıl, niçin kullanılırsa o yönde gelişir.

 

 

Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön