Hak etmeyeni bırak, kendine zaman ayır

Hak etmeyeni bırak, kendine zaman ayır

Flört, bir oyundur aslında; ama pek de eğlenceli olanlardan değil. Daha çok emlak zengini olduğuna dair yalanlar söyleyen bir grup insanla Monopoly oynamak gibi.

 

Hiç kimse böyle bir oyunu oynamak istemez; ancak nihayetinde bir ilişki yaşamak istiyorsak eğer, yapmak zorundayız. Ve tüm oyunlarda olduğu gibi, bir stratejiye sahip olmak, daima avantaj sağlar.

 

Benimki şu: “Pisliklerle vakit kaybetme.”

 

Bu kural denenmiş ve doğrulanmış gibi görünse de, dışarıdaki bekar erkeklerin çoğunluğunun pislik olduğu gerçeği pek de değişmiyor.

 

İşte bu yüzden Cuma gecelerinin çoğunda, Tinder’dan tanıştığım ve bir süre sonra hayatı ilgili söylediği birçok şeyin yalan olduğunu öğreneceğim bir erkekle çıkmaktansa, oturup bir pizzayı tek başıma yemeyi tercih ediyorum.

 

Evet, yatak odasının ötesinde başka hiçbir şeyle ilgilenmeyen bir erkek yerine, memnuniyetle kendimle kaliteli zaman geçireceğim. Biliyorum, kulağa gülünç geliyor; ama akıllıca davrandığıma inanmak istiyorum.

 

Birçok Cuma gecesini, o an süper önemli olan, ama şimdi isimlerini bile hatırlayamadığım erkekleri kovalayarak geçirdim. Ve nihayetinde birçoğu ya işe yaramaz ya ezik ya da tamamen aşağılık adamlar çıktı.

 

Vaktimi harcadıkları için hafifçe nefret etsem de bu adamlardan, bir gün, mesaja yanıt vermeleri 10 gün sürmeyen güzel kuğulara dönüşebilmelerini yürekten diliyorum.

 

Bu kısa süreli maceralar, zamanında eğlenceliydi belki; ama şu an yalnızca tahmin edilebilirler. Artık seks davetini bir kilometre öteden görebiliyorum ve hiç ilgi duymuyorum.

 

Bu kaçamak ilişkiler hala merakınızı cezbediyorsa eğer, güvenli bir şekilde deneyin derim. Gönül eğlendirmenin ve ne istediğinizi anlayabilmenin hiçbir sakıncası yok.

Ancak madalyonun öteki yüzüne bakıldığında, aslında biraz ara vermekte de fayda var. Ardı ardına flört etmek, yorucu eve hayal kırıklıkları ile dolu olabilir. Bazen tek başına olmak ve özgürlüğün tadını çıkarmak daha eğlencelidir.

 

İlişki olasılıklarına tamamen kapalı kalmak ya da ilişki yaşamayı hayatınızın odağı haline getirmek zorunda değilsiniz.

 

Hayatınızı yaşayın ve erkeklere karşı açık olun; ancak zamanınızın değerli olduğu ve boş yere harcanmaması gerektiği zihniyeti ile flörtleşin. Nihayetinde, karşılık veremeyecek kişiler geri çekildiklerinde, elinizde yalnızca gerçek ve yaşanabilir romantizm seçenekleri kalacak.

 

Kulağa çok daha iyi bir oyunmuş gibi gelmiyor mu?

 

 

 

Emily Blackwood

 

Bu yazının İngilizce orijinali huffingtonpost.com sitesinde yayınlanmıştır. 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  11 Mayıs 2017 Perşembe 22:58

  hepmi aynı tornadan çıkmış gibiler denk gelir kendim yazmış gibi hissettim

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön