Ünlülerin evlenmesi hayatımızda neleri kolaylaştırıyor?

2016'nın sonunda evlenmeyen hiçbir ünlü kalmayacak anlaşılan... Peki bu evlilik trendi bizi nasıl etkiliyor?

Ünlülerin evlenmesi hayatımızda neleri kolaylaştırıyor?

Dizilerden, filmlerden ailemizin birer parçası haline gelen ünlülerin aslında biriyle evlenmesini istemiyoruz çünkü “benim olmuyor, kimsenin olmasın” hasetinden... Ancak bir yandan da bu ünlülerin evleniyor olması hayatımızda birçok şeyi gün geçtikçe kolaylaştırıyor.

 

Ünlülerin düğünleri sayesinde o zorunlu sevmediğimiz ve sürekli ayağımıza basılan danslar yerine eğlenceli, çılgın, kendi içimizden gelen ve o gecenin aşkla yarattığı ritimde dans etmek herkes tarafından onaylandı.

 

     

 

 

Ünlüler sayesinde evlenmeden önce bir süre birlikte yaşama fikrine aileler artık daha normal bakabiliyor, tabii ki gelenekselliği bir kenara atmadan, sadece anne ve babanın haberi olarak birlikte yaşamak mümkün olabiliyor. Ama en azından artık daha normal buluyorlar, hatta kimisi "doğru" diyecek kıvama geliyor.

 

 

 

Ünlülerin çok severek evlenip, masalsı düğünler yaptıktan sonra bir sabah tek celsede boşanmaları sayesinde boşanmanın kötü bir şey olmadığını ve boşanmak için ille de şiddet ya da başka daha büyük olumsuz durumların olmasının şart olmadığını, sadece anlaşamamanın boşanmak için bir neden olabileceğini kabul ediyorlar.

 

 

O babaannenin, anneannenin kokteylde ayakta duramayacağı otel düğünlerini o kadar çok görüyorlar ki televizyon ekranından, buna da iki yaşlı için birer sandalye ekleyerek çözmeyi daha çabuk kabul ediyor, hatta kendileri önerir hale geliyorlar...

 

 

Çifte yapılan işkencelerden biri olan takı merasimi, dans merasimi gibi örf ve adetlerin yerine gençlerin daha çok eğlendiği, büyüklerin “cık cık cık” gibi sesler eşliğinde ama içten içe de "güzel düğün oldu be" diye düşündükleri etkinliklere izin vermeleri ya da müdahale etmemeleri artık mümkün.

  

 

Hatta en olmaz görülen şu yeni türeyen trend düğün danslarıyla da düğünlerinin utanılır değil, unutulmaz hale getirildiğini düşünmeye başlıyorlar.

 

 

Bizim ailemize bu gelinlik yakışmaz diyecekken falanca dizideki falanca ünlü bu gelinliği giymiş ise, biz de o hanım kızımızı sevmişsek, ailemizden saymışsak demek ki “gelinlik bir kere giyinilen bir şey canım ne olacak” sözleri havalarda uçabiliyor.

 

 

Kına gecesi dediğin ananın ağladığı, halanın ortalığı karıştırdığı türden olmaktan çıkıverdi bu ünlüler sayesinde, artık kına geceleri arkadaşlarla yapılan hamam ya da gece eğlencesi şekline dönüşebildi, bir nevi artık bekârlığa veda partisi kıvamında.

 

 

 

İşte ünlülerin evlilikleri ve düğünleri trend olunca biz de rahat, eğlenceli ve daha az geleneksel, kendi istediğimiz gibi düğünler yaparak evlenebilir olduk. Siz ne dersiniz?

 

 

 

Nuran Başyurt

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön