Kanada'da doğan çocuk vatandaşlık hakkı kazanıyor!

Kanada'da doğan çocuk vatandaşlık hakkı kazanıyor!

Çok kültürlülük kanunlar ve kurallar ile korunduğu için Kanada Amerika ve diğer Avrupa ülkeleri gibi ırkçı bir ülke değildir. Tam tersine ırkçılığın hiç yaşanmadığı, göçmenlerin kültürleri, din ve dilleri devlet tarafından teşvik edildiği mükemmel bir kültür zenginliği, karşılıklı saygı ve çeşitliliği içinde barış ortamı. Gelen her göçmenin bu sistemin içinde yerini alarak topluma adapte olması kolay olur. Devletin iş ve işçi bulma kurumu, yeni göçmenler için oluşturulan değişik ihtiyaca uygun sosyal hizmetler ile yeni gelen bir göçmen ekonominin her sektördeki çalışma alanlarında kendisini çalışan olarak görmek isteyen Kanada devletinin pozitif, yapıcı desteğini görür ücretsiz kurslar, eğitim gibi rahatlıkla bu desteklere sahip olur. O yüzden yeni gelen ailelerini adaptasyonu maddi ve manevi olabildiğince stressiz ve hızlıdır.

 

Eğer hamile iseniz, doğacak çocuğunuzun doğumdan sonra Kanada vatandaşı olması mümkün. Kanada’ya ziyaretçi vizesi ile geldiğinizde burada dogum yaptığınız takdirde doğacak çocuğunuz Kanada vatandaşı olacaktır. Çocuğunuz 16 yaşına geldiği zaman ise ailesi olarak sizi sponsor etme hakkına sahiptir. İşsizlik parası ise devlet tarafından hiç bir geri ödeme olmaksızın ödenir. 65 yaşına geldiğinizde ise Kanada da hiç çalışmasanız bile “Old Age Pension” dediğimiz yaşlılık parası alırsınız ki bunu emekli parası ile karıştırmamak lazım, çalıştıysanız ayrıca emekli parası da alma hakkına sahipsiniz. G8 üyesi olan ve dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olarak Kanada her yıl binlerce yabancı işadamı ve yatırımcı akınına uğramakta ve bu ülkenin olağanüstü dinamik iş potansiyelini değerlendirmektedirler. Kişilerin kendi mesleğini yapmaları için başta bir sene Kanada tecrübesi kazanmaları şart ve daha sonrasında update etmek için bir sürü ücretsiz okul eğitimlerinden geçtikten sonra isteyen herkes kendi mesleğini yapabilir. Ayrıca profesyonel meslek kategorisinden başvurduğu mesleği de yapma mecburiyeti asla yok.

 

Çeşitli kültürlerden insanların bir arada böylesi mükemmel bir uyum içinde yaşadığı başka bir ülke yok gibi. O yüzden Kanadalılar her zaman ülkelerinde yaşamanın bir hak değil bir ayrıcalık olduğu bilincindedirler. Ortadoğu’nun, Asya’nın, Avrupa’nın güncel durumları düşünüldüğünde Kanada, hayaller ülkesi gibi gelebilir size. Ayrıca sahip olduğu güçlü adalet sistemi ve uygulaması sayesinde Kanada dünyanın en düşük suç oranına sahip ülkelerin başında gelmektedir. Yalnız kişiler Kanada Göçmenlik Bakanlığının onların işini kolaylaştıracak değil zorlaştıracak bir kurum olduğunu akıllardan çıkarmamak gerekmektedir. Göçmenlik gibi uzun ve stresli bu yolda tamamen güvenebileceğiniz, tecrübeli, işin detaylarını bilen titiz çalışma ilkesi olan bir danışmanınızın olması kaçınılmazdır. Her ne kadar bazı web sitelerinde başvuru formlarının kendi kendinize doldurulabileceğini okuduysanız bile, bu çok zor ve karmaşık bir süreçtir ki hata affetmez ve tüm emekleriniz boşa gidebilir. Hayatınızı tamamen olumlu etkileyecek bu sürecin sonuna gelene kadar güvenebileceğiniz, profesyonel ve aynı zamanda samimi bir destek almanızı tavsiye ederim.

 

Kanada Göçmenlik bakanlığı çalışacağınız profesyonel kişilerin kesinlikle Kanadalı avukat veya ICCRC kurumunun aktif üyeleri lisansli yetkili kişiler olmasını şart koşuyor. Quebec eyaletine başvuracak iseniz ayrıca “the Chambre des Notaries du Quebec” lisanslı olmasi gerek. Kanada göçmenliğine başvurmak istiyorsanız ICCRC websitesinden calisacaginiz gocmenlik uzmanin aktif veya pasif olup olmadigini kontrol edebilirsiniz. http://iccrc-crcic.ca ICCRC yetkilisine, çalışma alanı göçmenlik hukuku ile sınırlandırılmış uzman danışman diyebiliriz.  

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön