Bekar annelerin izlediği dizi: Güneşi Beklerken…

Kerem ve Zeynep aşkı yaşayacaklar mı?

Bekar annelerin izlediği dizi: Güneşi Beklerken…

Bu dizi, bir kadının tek başına çocuk büyütmenin tüm zorluklarını ama aynı zamanda bu durumun anneye kattığı gücü anlatıyor.

 

Üstelik gençlere okuldaki başarıları ile örnek olan Zeynep karakteri, yeniden sporu sevdirmek için de iyi bir örnek bence…

 

Dizinin yıllarca vicdan azabı ile yaşamak zorunda kalan karakteri Jale, çocukken en yakın arkadaşı ile aynı çocuğa aşık olmanın verdiği heyecanla bir sürü hayal kuran bir kadındır ve verdiği yanlış kararla bir insanın hayatının nasıl mahvedileceğine çok iyi bir örnektir.

 

Dizinin başrol oyuncularından Kerem Sayer ise genç kızların gözdesi haline gelmiştir. Oysa dizideki rolü de aileler ile çocuklar arasındaki iletişimle ilgili birçok mesaj vermektedir. Kerem her şeyi olan ama aynı zamanda hiçbir şeyi olmayan bir gençtir. Sevgisizliğin ona neler yaptırabildiğini dizi boyunca görüyoruz. Ama Zeynep’e olan aşkı ile de tam tersi sevginin bir insanı nasıl iyileştirebildiğini de görüyoruz.

 

Tülin ve Cihan ikilisinin evliliği de bence günümüz anne babaların bir kısmının savunduğu “mantık evliliği” için ideal bir örnek. Sosyo-ekonomik durum, eğitim vs. gibi birçok konuda çok benzer olan ama ruhları, hayata bakış açıları çok çok farklı olan bu çift, 18 yıl süren evliliğe rağmen pek mutlu olmamakla birlikte evliliklerini sürdürmeye devam ederler. Ama ne yazık ki karşılıklı olarak affı mümkün olmayan hatalar yaparlar. İşte bu, ülkemizdeki birçok evliliğe de mesaj gönderiyor.

 

 

 

 

Oyuncular:

Cihan Hoca(Emre Kınay), Demet–Zeynep’in annesi(Ebru Aykaç), Tülin-Cihan’ın eşi(Gökçe Yanardağ), Melis–Cihan Hocanın kızı(Yağmur Tanrısevsin), Zeynep–Demet’in kızı(Hande Doğandemir), Kerem–Sayer kolejinin sahibinin oğlu(Kerem Bursin), Barış–Keremin en yakın arkadaşı(İsmail Ege Şaşmaz), Jale–Demet ve Cihan’ın çocukluk arkadaşı(Deniz Türker)

 

Yazı: Nuran Başyurt

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön