Gebelik sürecinde daha az stres!

Birkaç dakika meditasyon, dergi okumak, arkadaşınızla konuşmak veya bir yürüyüşe çıkmak size iyi gelebilir.

Gebelik sürecinde daha az stres!

Etrafınızı pozitif arkadaşlıklar ve ilişkilerle çevreleyin
Arkadaşlarınızın sizin için iyi olup olmadığını nasıl bilebilirsiniz? Yanlarındayken nasıl hissettiğinize dikkat edin. Eğer onların yanındayken kendinizi iyi hissediyorsanız o insan hayatınıza neşe getiriyor ve aynı zamanda size iyi geliyordur.

Ne yazık ki herkes de olduğu gibi hayatımızda negatif insanlar var. Eğer bir akrabanız veya bir arkadaşınız kötü hissetmenize neden oluyorsa gebelik sürecinde o kişiyi hayatınızdan çıkarın. Bu o insanı suçlamak değil, kendinize dikkat etmekle alakalı. Gebelikten sonra hislerinizi tekrar gözden geçirerek o insanla arkadaşlığınıza ve iletişiminize devam edip etmemeyi düşünebilirsiniz.

Ara verin
Kendinizi üzgün hissettiğiniz zaman kısa bir ara verin. Birkaç dakika meditasyon, dergi okumak, arkadaşınızla konuşmak veya bir yürüyüşe çıkmak size iyi gelebilir. 5 dakika da olsa aklınızı sessizleştirmek kalp hızınızı, kan basıncınızı, nefesinizi ve bağışıklık sisteminizi geliştirir.

Cevaplarınız hazır olsun
İnsanlar karnınıza dokunduğunda ya da ölçüleriniz hakkında yorum yaptıklarında sinirleniyor musunuz? Önceden hazırladığınız bir cevap zor bir diyalogu yönlendirmenize yardımcı olur. Birinin nazik olmayan bir yorumunun sizi üzmesindense böylesi çok daha iyidir.

Öfkeyi dağıtın
Herhangi bir fiziksel aktivite tansiyonu düşürür ve iyi hissetmenizi sağlayan endorfinler ortaya çıkarır. Eğer hekiminiz egzersiz yapmanıza izin verdiyse, yürüyüşe çıkın, yüzün, yoga yapın ya da kan pompalanmasına yardımcı olacak herhangi bir egzersiz yapın.

Derin bir nefes alın
Eğer tansiyonunuzun yükseldiğini hissediyorsanız, nefesinizi tutun. Hızlı kalp atışı, mide düğümlenmesi ve kas tansiyonu vücudunuzun ters bir şeyler gidiyor demesinin başka bir yoludur. Derin nefes almak yardımcı olur. Çoğu insan acı veya stresteyken yüzeysel nefes alır yani sadece göğüsten.

Bunun yerine: Nefes alın ve karnınızı genişletin. Nefes verirken karnınızın rahatlamasını sağlayın ve tüm nefesinizi boşaltın. Nefesinize odaklanmak düşünceleriniz ve duygularınızdan arınmanıza yardımcı olur. Böylelikle sizi rahatsız eden sorunu daha etkili ve yaratıcı şekilde aşarsınız.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön