Hamilelikte olumlu düşüncenin önemi

Cambridge Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre anne adaylarının düşünce tarzının çocuğun gelişiminde çok önemli bir etkisi var.

Düşünce tarzınız hamileliğinizi nasıl etkiliyor?

Anne adaylarının çocukları hakkında nasıl düşündüklerini gösteren ve 1862 kadının dahil olduğu 14 farklı araştırma yapıldı. Araştırmanın sonuçlarına göre çocuk sahibi olacağı için mutlu olan ve aynı zamanda çocuğunu kendi düşünceleri ve duyguları olan bir birey olarak gören anne adayları, çocukları doğduğunda onlarla daha pozitif bir etkileşim kuruyor ve bu da çocuğun gelişimde olumlu bir etkiye sahip. Diğer bir taraftan anne adayları çocuğu daha anne karnındayken bir birey olarak benimsemediğinde ve eksik gördüğünde çocuğun gelişimiyle ilgili ciddi problemler gözlemleniyor.

  

Araştırmanın başında olan Sarah Foley bu durumu şöyle özetlemiş: “Araştırmalarımıza göre ebeveyn ve çocuk ilişkisi çocuğun gelişimi ve öğrenme kabiliyeti için çok önemli. Bu yüzden ebeveynin ilerleyen zamanlardaki davranışlarına dair ipucu elde etmek için hamilelik döneminde sergilenen davranışlar da gözlemlenmeli”. Bu araştırma, düşünce gücünün en büyük kanıtlarından biri olarak sayılabilirken daha detaylı bilgiler için bu konu hakkında daha fazla araştırma yapılması gerektiği de düşünülüyor. 

 

DOĞUM KUSURLARI NELERDİR? "Doğum kusurlarının nedenleri ne... HAMİLEYKEN DİNLENEN MÜZİKLERE DİKKAT! Çocuk Gelişim Uzmanı Özge Selçuk...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön