Hamilelik süresince göz ardı etmeniz gereken sıkıntılar

Çocuk sahibi olup, onları yetiştirmeye çalışmak, inanılmaz derecede mutluluk verici olmakla beraber, başlı başına zorlayıcı bir iş.

Hamilelik süresince göz ardı etmeniz gereken sıkıntılar

Maalesef, ebeveyn olmanın getirdiği sıkıntılar hamilelik döneminde başlıyor. İste size hamileyken karşılaşabileceğiniz ve üstünde durmamanız gereken problemler:

 

Bebek arabası için borca girmek

Bugünlerde sadece bebek arabası deyip geçmeyin. Öyle modeller var ki, sanki başlı başına bir taşıma sistemi. Bebeğin uyumasına yardımcı olacak düzenekler, zeka artırıcı oyuncaklar ya da inanılmaz ölçüde güvenli sistemlerle donanmış pek çok bebek arabası mevcut. Tabii bunlardan birçoğu bir servet değerinde. Eğer böyle bir arabayı borca girmeden alabiliyorsanız, hemen yatırım yapın. Ama, borçlanacaksanız çok üzerinde durmadan, bütçenize daha uygun bir modeli tercih edin. İkinci el bebek arabası alabileceğiniz platformları araştırmayı da ihmal etmeyin.

 

 

Doğum yöntemleri

Büyük ihtimalle nasıl doğum yapacağınız konusunda sorular gelmeye başlamıştır: Normal doğum mu sezaryen mi? Epidural almayı düşünüyor musun? Yapılan bütün yorumları kulak arkası edin ve kendi araştırmanızı yapın. Gerekirse bir doğum profesyoneli ile, özel bir ebeyle ya da bir doula ile çalışın. Ayrıca doğum tercihlerinize saygı duyacak, sizi anlayan bir doktorla görüşüyor olmanız da doğumunuzun nasıl olması gerektiği ile ilgili düşünmenize gerek bırakmayacak kadar içinizi rahatlatacak. 

 

Yine de konu ile ilgili aklınız karışıksa, Op. Dr. Semra Özer'in sözlerine kulak verin:

 

Sezaryen mi normal doğum mu?

 

Hamilelik giysileri

Hamile olup, birbirinden güzel giyisiler ve sağlık fışkıran yüzleriyle boy gösteren ünlüler nedeniyle, hamilelik süresince kadınların güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemeleri gerektiği neredeyse bir beklenti haline geldi. Eğer yeni bir gardıroba yatırım yapmak istemiyorsanız, hiç canınızı sıkmayın. Siz zaten bebeğinizi büyütmek için çok sıkı çalışıyorsunuz. Ucuz giysiler alın, hatta gerekirse ödünç alın, ikinci el alın... Ne giyeceğinizi dert etmeyin.

 

Hamilelik yastıkları

Özellikle altıncı aydan sonra bebeğinizin ağırlığını hissetmeye başlayacaksınız. Daha iyi uyumanız için özellikle tasarlanmış hamilelik yastıkları ya da bebeğinizi emzirmenize yardımcı olmak için dizayn edilmiş yastıklar mevcut. Tabii bu yastıklar normal olanlardan en az 4-5 kat daha pahalı. Eğer fazla para harcamak istemiyorsanız, kullandığınız yastıkların sayısını artırın. Hem kim evini hamilelik eşyaları ile doldurmak ister?

 

Bebek bezi kabusu

Emin olun kimse bebeğinin altını değiştirmek için can atmıyor. Büyük ihtimalle şimdiden ne tür bir bez kullanmanız gerektiğini düşünmeye başlamışsınızdır. Hazır bezler mi yoksa bebeğiniz için daha sağlıklı olduğu söylenen yıkanılabilir olanlar mı? Seçenekler üzerinde düşünün, tavsiyeleri dinleyin ve seçiminizi yapın. Sizin için iyi olan, bebeğiniz için de iyi olacaktır. Endişelenmeye gerek yok.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön