Yine gebe...

Gizli Gebe'nin 12. hafta itibari ile hamilelik günlüğü...

Yine gebe... 12. Hafta

İlk 3 ay bebek senin mi emin değilsin! Aslında kucağına alana kadar değilsin ama kim soktuysa aklıma, ben de ilk 3 ay sessizlik yeminine uyuyorum mafya emretmiş gibi.

 

Bunlar hep benim toprak grubu garantici yapımdan biliyorum.

 

Gerçi kırlaşan saçımdan, ojesiz ellerimden, umurumda değilsin façama not veren dünya havalarımdan ve sakına sakına yiyip içen hallerimden durumum anlaşılabilir, ama ben şimdilik beni rüyasında hamile gördüğünü söyleyerek kankalıklarını bir kez daha tescil etmiş olanlardan ve gerçek kankalarımdan gayrısına veremedim güzel haberi.

 

Çatıların tepesine çıkıp bağırasım var oysa.

 

Böyle olunca, bulantı ve mızmız durumumla kendi yağımda kavrula kavrula başa çıkıyorum. Oysa şöyle ne bileyim bir terazi, yay rahatlığım olsa, hamileyim diye ne rahat naza çekeceğim kendimi.

 

Şimdilik nazımı sadece annem, eşim ve kendinden beklemediğim olgunluğu gösteren velet no 1 çekiyor. Henüz 4 etmeyen yaşına rağmen hem de.

 

Velet no 1’e şuradan teşekkürlerimi bir kez daha sunmak istiyorum ki, kendisi beni "Allah’ım o nasıl bir bulantıdır"a birkaç kez hariç hiç gark etmedi, yorgunluktan kanepelere çivilemedi. Kardeş istediğinden ve çocuk sahibi olma fikrine bizi aşık ettiğinden ana sorumlu kendi, biliyor sanki.

 

No 2’de mutfağa giremedim oysa. Bayıla bayıla hüplettiğim kısırlar filan, görmeye tahammül edemediğim eski erkek arkadaşım gibi oldu.

 

Aman canım ne olduysa oldu. Biliyoruz ki bir kadının hiçbir hamileliği aynı değildir. Zira tarihteki iki farklı kendinin, hormonal bileşkesi değişiktir.

 

Benim kadar bulanıyorsa mideniz, zencefil yeni kankanız oldu demektir. Artık rendeleyip sıcak suyla çay mı demlersiniz, suya katıp içer misiniz yoksa kesip koklar mısınız bilemem.  Şıp diye alıyor midede kopan o acayip hortumu.

 

Bir de üstad Aviva Jill Romm’dan derlenen şu güzel  doula yazısına kulak veriniz.

 

İlk 3 ayda ne yenmez devam edelim dimi?

 

Gizli gebe kimdir?

 

Not: Bu yazıda Gizli Gebe kendi aldığı kararlar sonucu edindiği tecrübeleri anlatıyor, gebelere tavsiyede bulunmuyor. Yaptırmanız gereken testler için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön