Emzirme hakkında bilmedikleriniz...

Bebeğinizi emzirdiğiniz sürece karşılaşacaklarınızdan emin olamazsınız. İşte emzirmeye dair pek bilinmeyen gerçekler.

Emzirme hakkında bilmedikleriniz...
Emzirme hakkında annenizden tutun da komşunuza kadar herkesin söyleyebileceği bir şey var ama yine de kendiniz yaşamadan, bebeğinizi emzirdiğiniz süre boyunca nelerle karşılaşacağınızdan çok emin olamazsınız.

 

İşte emzirme hakkında pek fazla bilinmeyen gerçekler:

 

 • Diyetisyen gibi yemenize gerek yok
  Vücudunuz sağlıklı süt üretmek için dizayn edilmiş. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermeniz yeterli. Yeterince vitamin alıp aldığınız konusunda obsesif olmanıza gerek yok. Emin değilseniz hamilelik ve emzirme için hazırlanmış özel multivitaminlerden alabilirsiniz.

 

 • Karın ağrısı
  Emzirmeye başladığınız ilk günlerde regli kramplarına benzer ağrılar yaşamanız mümkün. Bunun nedeni emzirmeyle birlikte vücudunuzun özel bir hormon üretmesi ve bu hormonun rahimde oluşabilecek kanamaları engellemek üzere kasılmalara yol açması. Karnınızın ağrıması aslında vücudunuzun iyileşmeye başladığını gösteriyor.

 

 • Sütünüz inek sütüne benzemiyor
  Ürettiğiniz sütün inek sütü ile alakası yok. Sütünüz bebeğinizin besin ihtiyacına göre günden güne değişiklik gösterebilir.

 

 • Göğüsleriniz sürekli sızdırma yapabilir
  Bunun için hormonlarınızı suçlamalısınız. Bebeğinizi düşünmeniz, onun hakkında konuşmanız hatta başka bir bebeğin ağladığını duymak bile göğüslerinizden süt gelmesine neden olur.

 

 • Emzirme sıkıcı olabilir
  Emzirme bazen bir saat sürebilir ve bebeklerin ilk aylarında iki saatte bir emzirilmeleri gerekir. Yani bütün gününüzü bebeğinizi emzirmekle geçiriyormuş gibi hissedebilirsiniz.

 

 • Eşiniz emzirmenize bayılıyor olabilir
  Siz kendinizi sürekli sağılan bir inek gibi hissediyor olabilirsiniz ama eşiniz emzirmenizi ve yeni annelik rolünüzü çok seksi buluyor olabilir.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön