Fraxis Duo nedir?

Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erol Koç, cilt yenileme ve leke tedavisinde kullanılan Fraxis Duo sistemini anlattı.

Cilt yenilemede kombine tedavi: Fraxis Duo

Teknolojinin ciltteki sorunları tedavi etmek için geliştirdiği sistemlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ve Mikroiğneli Radyofrekans sistemleri kombine edilerek piyasaya sunulan yeni Fraxis Duo, cilt yenileme, yara ve sivilce lekeri, kırışıklıklar, çatlaklar, damarlanma, aşırı terleme gibi birçok sorunun tedavisinde kullanılacak. Fraxis Duo'nun özelliklerini Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erol Koç anlattı.

 

Radyofrekans sistemi, son yıllarda bilimin hizmetine sunulmuş, elektrik akımı kaynağı ile değişik akımlarda dalga boyunda radyofrekans enerjisi üreten bir sistemdir. Buna yine son yıllarda fraksiyonel modu eklenmiştir ki mikroiğneli fraksiyonel mod ile derinin daha derin katmanlarına enerji ulaştırılabilmekte ve yan etkisiz, hasarsız olarak derinleri etki altına alabilmektedir. Yine son yılların teknolojisi olan CO2 lazer ile hem yüzeyden hem derinden verilen enerji ile tüm yüzeyel ve derin deri lezyonlarına etki edilmekte ama bunun yanında fraksiyonel sistem sayesinde çevreleyen dokuya minimal hasar verilirken, lezyonel doku etkin bir biçimde tedavi edilebilmektedir. Fraxis Duo; estetik pazara radyofrekans mikro iğneleme ile birlikte giren çoklu-platform bir karbondioksit CO2 lazer sistemidir.

 

 

Mikro iğne fraksiyonel radyofrekans (RF) ile kombine fraksiyonel CO2 lazer; medikal estetik kozmetik dermatolojide günümüzde gelinen en son teknolojidir. Sistemin önemli avantajlarından biri, iki teknolojinin birleştirilerek derinin hem yüzeysel ve hem derin katmanları ısıtılarak koagülasyon elde edimesidir. Mikro iğne fraksiyonel RF yüksek oranda hacimsel ısıtma ve derin ısı dağılımı sağlarken; CO2 fraksiyonel lazer yoğun yüzeysel ısıtma ile stimülasyon sağlar. Bu sayede akne izi, kırışıklık, cilt gevşekliği ve pigmentasyon dahil olmak üzere tıbbi ve kozmetik endikasyonlar, geniş bir yelpazede tedavi edilebilmektedir.

 

Lezyona ve duruma göre değişmekle birlikte lezyonların tahribini sağlayan durumlar için genellikle tek seans yeterli olurken, cilt gençleştirme, akne skarları, çatlaklar vb. gibi durumlar için ise 4-6 seans yeterli olmaktadır. 1-2 gün süren kızarıklık, nadiren hafif kabuklanma, soyulma ve kızarıklık haricinde sistemin ciddi bir yan etkisi veya komplikasyonu yoktur.

 

Sonuç olarak CO2 lazer ve RF teknolojilerini birarada platform olarak sunan bu sistemin kullanım alanları; cilt tonu ve dokusunu gençleştirme, gözenek sıkılaştırma, kırışıklık tedavisi, cilt gençleştirme, lekeler, sivilce izleri, akne skarları, ameliyat izi, diğer yara ve izler, kırmızı yüz, damarlanma, hamilelik çatlakları ve aşırı terleme olup, medikal estetik kozmetik dermatoloji sektöründe yerini almış bir teknolojidir.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön